main banner
Saaremaa Spordisõber logo




Eesti võistkond. Ratsaliit

Eesti võistkond. Ratsaliit

Jaagup Kallas võistles Nordic Eventing Challengel Rootsis

Kategooriad: Ratsutamine
Autor: Alver Kivi
07.06.2022
08:39

Läinud nädalal toimuski Rootsis Strömsholmis rahvusvaheline kolmevõistlus Nordic Eventing Challenge, mille raames peeti ära ka sarja esimene etapp.

Eestit esindasid võistlusel viis sportlast: Maris Kangur (Tondi RSK), Camille Mahoni (SA Tallinna RK), Mari Talinurm (RK Ruila Tall) ja Jaagup Kallas (Saare RK) ning Ervi Kaasiku (Nõo RK). Seekord valiti meeskonda sõitma Jaagup, Ervi, Maris ning Mari.

Küllaltki keerulised ilmastikutingimused panid proovile nii võistluste korraldajad kui ka sportlased endi. Koolisõidus tegi eestlastest tugevaima tulemuse Jaagup oma noorel, kuue aastasel Konfloria de Lunal, kellega ühtlasi starditi esmakordselt 2* tasemel. Ka peale takistussõitu asus paar esikümnes.

Takistussõidu lõpetasid samuti puhaste paberitega Mari ja Calvin, mis teise ala järel tõstis nad kõrgele teisele kohale ning parkuuri läbis vigadeta ka individuaalselt võistelnud Camille Orlymejal. Nii Marile kui ka Camillele oli see esmakordselt startida 2* tasemel kolmevõistlusel.

Krossi suutsid normiaja piires eksimusteta läbida vaid neli paari, üheks neist ka Jaagup Konfloriaga ning nii õnnestus 44 paari seas saavutada kõrge teine koht, lõpptulemusega 36,1 kp. Lõpptulemused said kirja ka Maris Kangur ja Al Pacino – 14. koht tulemusega 52,2 kp ning Ervi Kaasiku ja Cendoria S – 23. koht tulemusega 79,2 kp. Kuna eestlaste tiim nimega “Eventers from Estonia” oligi ainus, kes kolm tulemust kirja sai, oli etapi võit kindlustatud ning esikohapunktid käes.

Ratsaliit.ee

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.