main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Henri Lepik ja Kevin Grass Euroopa meistrid

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
30.09.2018
10:15

Küprosel Limassolis toimunud 2018. aasta avamerepurjetamise ORC Euroopa meistrivõistlustel tuli klassis C Aivar Tuulbergi juhitud meeskond jahil Katariina II Euroopa meistriks, meeskonda kuulusid Henri Lepik ja Kevin Grass.

Klassis C võistelnud Katariina II kapten Aivar Tuulberg oli pärast järjekordse võiduga lõppenud viimast sõitu rahul ja õnnelik: „Oleme väga rahul, et siia sõidu ette võtsime. 2016.a Kreekas, Porto Carrases võisteldes lubasime Küprose purjetajatele, et tuleme nende EMile ja seda ka tegime. Sadam on siin suurepärane ja regati korraldusega võib igati rahule jääda. Kõige rohkem pusisime siin Rudolf Vrestali tiimiga jahil Giulia Tšehhist (Italia 9.98F), kellele läksid need ainsad kaks sõiduvõitu meie skoorist. Kahe teise koha tulemuse taga oli meile harjumatu hoovuse lugemine ja vale poolevalik. Lisaks oli enamuse ajast siin väga muutlikud ja ettearvamatud tuuled. Üldiselt sõitsime ikka kindla peale ja vältisime väikseimaidki vigu.”

Katariina II oli seekordsel võistlusel püüdmatu. Kaheksast peetud sõidust võideti kuus.   “Meeskonna rollijaotused olime sunnitud ümber muutma, kuna meie põhitaktik Lorenzo Bodini ei saanud siia meiega tulla. Roolis oli nagu ikka Karl-Hannes Tagu, kuid taktiku rollis oli seekord meie groodimees ja purjemeister Peter Šaraškin, tema asemel groodis meie soodimees Jaan Akermann ning soodis seekord Lorenzo Bodini vend Marco,” kommenteeris seekordset meeskonnatöö ümberkorralust Tuulberg.

Võidukas meeskonnas purjetasid Aivar Tuulberg, August Luure, Kevin Grass, Jaan Akermann, Henri Lepik, Peter Saraskin, Karl-Hannes Tagu ja Marco Bodini.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.