main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Heda Kruusiauk omandas Saaremaa Malekuninganna rändkarika

Kategooriad: Male
Autor: Alver Kivi
22.05.2017
10:42

26-ndat korda toimunud Saaremaa Malekuninganna karikaturniiril asus mängima kolme meie maakonna naismaletaja kõrval neli külalist mandrilt.

Hästi alustas võistlust tallinnlanna Heda Kruusiauk, kes nelja vooru järel oli täiseduga liider. Viiendas voorus pidi ta aga alistuma Milde Burkovale, kes esimeses voorus oli kaotanud pärnulanna Silvi Poolile. Nüüd tõusid Burkova šansid kõrgele, sest ta võis ise üritada turniirivõitu. Paraku kuuendas voorus ei õnnestunud tal saada viigist enamat noorima osavõtja Siret Sui vastu. See otsustas sisuliselt turniirivõitja küsimuse. Viimases voorus lõppes kiiresti viigiga Burkova ja mulluse võitja Merike Rõtova partii. Nii võis ka Kruusiauk viiki pakkuda Suile, sest 4,5 punkti oli talle esikoha kindlustanud. 4 punktiga lõpetasid Milde Burkova, Kersti Kõrge ja Silvi Pool, kes koefitsiente arvestades said vastavalt 2., 3. ja 4. koha.

Heda Kruusiauk aga võitis jäädavalt 15 aastat ringluses olnud Saaremaa Malekuninganna teise rändkarika, sest tal oli õnnestunud see võita viis korda.

Maakonna naiste meistrivõistluste medalid said Milde Burkova, Siret Sui ja Ülle Rahula. Eesti naisseenioride medalivõitjad olid Heda Kruusiauk, Milde Burkova ja Merike Rõtova.

Juuno Jalakas

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.