main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saarlased kahe aasta eest Gotlandi mängude avatseremoonial. Alver Kivi

Saarlased kahe aasta eest Gotlandi mängude avatseremoonial. Alver Kivi

Gibraltari mängudele sõidab 70 liikmeline delegatsioon

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
06.06.2019
09:30

6.-12. juulini Gibraltaril toimuvatel Saarte mängudel osaleb 70 liikmeline sportlaste, treenerite, ametnike ja fännide delegatsioon, kes võistleb kümnel spordialal.

Kuigi mängudest osavõtjate arv on viimaste aastate väikseim, siis sellel on Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsiooni juhatuse esimehe Mati Mäetalu sõnul olemas kindlasti objektiivsed põhjused.

“Meie delegatsiooni suurus sõltub alati kavas olevatest spordialadest ning kui arvestame, et võrkpall ja jalgpall seekord võistlusprogrammi ei kuulu, siis see tähendab meile juba kolme koondist ehk 40-50 inimest,” märkis Mäetalu, lisades, et samas ollakse esindatud kümnel alal ning triatlonis ja sulgpallis on Saaremaa üldse esimest korda väljas.

Jalgrattasporti esindavad sportlased Jörgen Matt, Steven Kalf, Oskar Nisu, Mihkel Räim ja Karl Patrick Lauk, tehnilise personali hulka kuuluvad Riho Räim ja Ülle Räim.

Judos asuvad võistlustulle Robert Tomingas, Mario Väin, Madis Laid, Marko Kesküla, Marek Mägi, Taavi Eigo, Kirke Medri ja Lota Sagor, treener on Olev Väin.

Kergejõustiku esindusse kuuluvad Herkki Leemet, Airike Kapp, Ando Õitspuu, Kadri Pulk, Kalev Õisnurm, Koit Simso, Kärt Õunapuu, Linda Kivistik, Raigo Saar, Teele Treiel ja Genro Paas.

Korvpallis hakkavad medaleid jahtima Enriko Laanemäe, Härmo Lambut, Gert Kaldmäe, Alvar Väli, Indrek Õunpuu, Mario Paiste, Timo Eichfuss, Janis Vahter, Joosep Praks, Tauno Selberg ja Egert Väinaste. Treeneritena juhendavad meeskonda Enn Laanemäe ja Allar Raamat.

Laskmist esindavad Nemo Tabur ja Roland Maimre.

Purjetamises kuuluvad delegatsiooni Silver Vahstein, Daniel Rüütel, Peeter Kaju ja Joosep Laus.

Rannavolle võistkonda kuuluvad Siim Põlluäär ja Helar Jalg, JohanVahter ja VilluVahter, Andra Vabar ja Janne Järvalt ning Gerli Gull ja Piret Prangel. Vaba on veel treeneri koht.

Squashis asuvad lippu kõrgel hoidma Raul Sink ja Imre Kuusk, keda toetavad fännid Miina Sink ja Kätlin Laes.

Sulgpallis teeb Saarte mängude debüüdi Getter Saar ning triatlonis Toomas Kasemaa, Ursel Velve, Villu Vakra, Andre Mägi ja Toomas Loho.

Delegatsiooni juht on Mati Mäetalu, mänedžer on Marek Raud ja delegatsiooni tervise eest hoolitseb füsioterapeut Katrin Vares. Meediat esindab Saaremaa spordiportaal ja Alver Kivi, Saaremaa spordiliitu juhatuse esimees Kalev Kütt.

“Delegatsiooni sportlikku taset saab kõige paremini hinnata alati pärast mänge,” lausus Mati Mäetalu, kellel on medalite osas siiski suured lootused, kuigi Gotlandi mängude tulemuseni, kus võideti 17 kuld-, 8 hõbe- ja 7 pronksmedalit ilmselt ei küündita.

Saarlaste jaoks uuel alal triatlonis on väljas väga kõvad tegijad ja Saaremaal sündinud, kuid Soomes elav sulgpallur Getter Saar on Eesti teine reket. Jalgratturid on väljas oma parimas rivistuses, kergejõustikus on suuremad lootused Genro Paas, Linda Kivistik, Teele Treiel ja Airike Kapp.

Keeruline on hinnata judokate võimalusi, sest ala oli viimati mängude programmis 2009. aastal. Aga Lota Sagor on Eesti meistrivõistluste medaliomanik ja mehed on kogemustega maadlejad. Ahvenamaa mängud aga näitasid, et medalid on võimalikud.

Korvpall on esindatud pea oma paremal tasemel. Kuigi algul oli nimekirjas ka Indrek Kajupank, siis tal oli kerge vigastus ja mees ei soovi riskida. Teda asendab Timo Eichfuss ja kõik teised meie paremad on ka rivis, vaid Pärnus mängiv Tormi Niits on puudu.

Laskjatel on korralik tase ja mehed on ise öelnud, et siis peab midagi tõsist juhtuma, kui sel aastal medalit ei tule. Rannavolles on kohal eelmiste mängude võitja Gerli Gull ja hõbedased Helar Jalg ja Siim Põlluäär, teine paar selgus läbi katsevõistluse. Küsitav on squashi tase ja võimalused. Purjetajad on kõik maakonna tipptegijad ja mitmekordsed erinevate võistluste medaliomanikud.

“Eesmärk on muidugi ikka medaleid saada, aga kuna kaardid on pisut segamini löödud ja mitmeid meie traditsioonilisi alasid ei ole, siis medalite arvu pakkuda ei ole kõige mõistlikum. Pigem tahaks näha kõikidel aladel õnnestumisi,” rääkis Mati Mäetalu.

  1. aastal Gibraltaril toimunud Saarte mängudel osales 31 sportlast viiel alal – jalgrattasõidus, kergejõustikus, purjetamises, vibuspordis ja võrkpallis. Võideti 21 medalit – 8 kulda, 10 hõbedat ja 3 pronksi.
FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.