main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Värav on löödud. Alver Kivi

Värav on löödud. Alver Kivi

FC Kuressaarel Premium liigas kindel eesmärk

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
15.03.2019
08:39

Laupäeval Kure Arenal oma tänavuses esimeses Premium liiga kodumängus Tallinna FCI Levadiat võõrustav FC Kuressaare alustab uut hooaega enesekindlamalt ja eesmärk on jääda püsima ilma üleminekumängudeta.

“Tahame lõpetada minimaalselt kaheksanda kohaga,” avalikustab plaanid peatreener Jan Važinski.  Tema hinnangul paneb kõik paika võitlus nelja meekonna vahel ning piigid tuleb siin eeskätt ristata Viljandi JK Tuleviku, JK Tallinna Kalevi ja Maardu Linnameeskonnaga. On neli võrdset meeskonda ja kõik sõltub sellest kuidas keegi kevadel minema saab,” lisab ta.

Jan Važinski sõnul peaks meeskond olema mullusega võrreldes enesekindlam. Kui eelmise aasta algul jäi ettevalmistus lühikeseks ja kohe tulid mängud suurtega, siis oli väga raske. Tasapisi hakkasid punktid tulema ja mehed nägid, et on võimalik ka sellel tasemel korralikult mängida. “Kuigi suvel oli meil murekoht ja kuidagi punkte ei tulud, siis mängupildile suuri etteheiteid teha ei saanud,” lausus peatreener.

“Tänavu oleme kindlasti palliga mängul paremad ja usume enda jõusse. Murekoht on stabiilsus. Oleme väljakul okei, siis tuleb aga järsku ära kukkumine. Meeskonna mängus ei tohi 90 minuti jooksul auku tekkida.”

Samas on Jan Važinski hinnangul pandud juurde ka treeningute kvaliteedis, sest kavad on varem valmis. “Kõik, mis plaanitud on tehtud, tõstsime koormust ja poisid said sellega hakkama,” lisab ta.

FC Kuressaare on Premium liigas ainuke meeskond, kes treenib kahes erinevas kohas ehk Kuressaares ja Tallinnas. Pealinnas viib trennid läbi Sander Laht, füüsilise ettevalmistuse poole pealt on abiks Urmas Rajaver. Grupis harjutab 20 mängija ringis.

Kuressaares toimuvad treeningud on Jan Važinski vedamisel ja koos duubelmeeskonna mängijatega on kohal kokku 15 mehe ringis. “Kahes grupis harjutamine on siiski jätkuvalt murekoht. Eelmisel aastal saime sellega hakkama, oleme üritanud teha ka ühiseid trenne ja suvel saame mingil ajal veel kokku,” märgib peatreener.

FC Kuressaare eelmise aasta koosseisust lahkus ainsana väravavaht Ingmar Krister Paplavskis, Margus Rajaver lõpetas karjääri ja Sander Viira teeb jalgpallis pausi. Uute meestena on liitunud väravavaht Magnus Karofeld, kaitsja Märten Pajunurm, poolkaitsjad Rauno Tutk ja Silver-Alex Kelder ning ründaja Otto-Robert Lipp.

“Komplekteeritusega olen rahul,” lausub Jan Važinski. “Nüüd käib uute meeste sulandamine ja ootame, et kõik annavad oma panuse. Meil oli vaja ründajat, poolkaitsjaid oli vaja teravuse toomiseks ja tuli leida üks kaitsja, kes oskaks keskel ja äärel mängida.”

Jan Važinski sõnul on FC Kuressaare pluss ühtlane sats ja ühtlane võistkond, kus mängijatel on korralik suhtumine. “Usun, et meie tahe, enesekindlus ja kvaliteet lubavad täita meie püstitatud eesmärgid,” on saarlaste loots enesekindel.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.