main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kapten Elari Valmas võitleb palli pärast. Alver Kivi

Kapten Elari Valmas võitleb palli pärast. Alver Kivi

FC Kuressaare hakkab mängima jalgpalli meistriliigas

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
18.12.2017
13:33

Esiliiga võiduga jalgpalli Premium liigasse pääsenud Maardu Linnameeskond loobus eelarvelistel põhjustel sellest õigusest ja neid asendab Eesti klubijalgpalli tipptasandil FC Kuressaare.

FC Kuressaare president Priit Penu ütles, et pakkumine Premium liigasse minna tuli klubile ootamatult, teema oli juba üleval nädala lõpus, kuid siis ei olnud veel midagi kindlat. „Kindlasti teeme selle sammu raske südamega, sest see tähendab kõigile nii tööd, kui muret juurde, aga rõõmu teeb see, et saame rinda pista Eesti absoluutse tipuga ja saame seda ka saarlastele näidata,“ rääkis ta.

Klubile toob mängimine Eesti tippseltskonnas majanduslikult päris palju lisaväljaminekuid ja see tähendab, et peab leidma lisasissetulekuid. „Täpset kalkulatsiooni on veel vara teha, aga jutt käib kümnetest tuhandetest eurodest,“ märkis Priit Penu.

Samas on FC Kuressaare uuest aastast iseseisev klubi, FC Florast enam abi ei tule. „Eks me loodame siin ka kohaliku omavalitsuse suuremale toetusele, kuid meistriliigas on ka jalgpalliliidu rahaline tugi suurem. Üritame ka kohalikele ettevõtetele paremat väljundit anda,“ selgitas president.

Mängimine Premium liigas toob muudatusi ka klubi struktuuris ja koosseisus. Priit Penu ütles, kui esiliigas võisid mingid asjad olla veel nii ja naa, siis meistriliigas peab olema meeskonnal näiteks kindel füsioterapeut, peatreener, abitreener ja muud kohad tuleb inimestega täita. „Õnneks on klubi üldine struktuur hästi paigas ja suuri muudatusi pole vaja teha. Küll on aga vaja kõigiga läbi rääkida ja mängijaid motiveerida,“ lausus Priit Penu.

Kui kahel eelmisel aastal oli meeskonna peatreeneri kohusetäitja Sander Viira, siis nüüd asub sellele postile Jan Važinski. Priit Penu põhjendas valikut sellega, et Važinski tunneb kõiki mängijad, tal on olemas vajalik treenerilitsents, mida kellelgi teisel Saaremaalt võrsunud mehel veel ei ole ja tal on ka pikaajaline meistriliiga meeskonna juhendamise kogemus. Lisaks on soov, et meeskonna tuumik baseerub Saaremaal.

„Põhjus on puhtalt rahas, tahame kõike hästi teha ja mitte teiste klubide kurba saatust matkida,“ tõdes Maardu klubi esindaja Aleksei Baikov ERRi spordiportaalile.

Baikovi sõnul vajaks klubi tugevamaid täiendusi ning aega, mistõttu jätkatakse järgmisel hooajal esiliigas ning loodetakse uute sponsorite toel seejärel Premium liigasse tõusta.

Premium liigasse kuuluvad hooajal 2018 Tallinna FC Flora, Tallinna FCI Levadia, Nõmme Kalju FC, JK Narva Trans, Paide Linnameeskond, Tartu JK Tammeka, Viljandi JK Tulevik, Pärnu JK Vaprus, JK Tallinna Kalev ja FC Kuressaare.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.