main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Magnus Karofeld tegi mitu head tõrjet. Allan Mehik

Magnus Karofeld tegi mitu head tõrjet. Allan Mehik

FC Kuressaare andis avakohtumises Levadiale lahingu

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
07.03.2020
15:30

FC Kuressaare jalgpalli Premium liiga avamäng FCI Tallinnaga kujunes võitluslikuks. Mängus olid oma võimalused mõlemal poolel, kuid esimese poolaja keskel löödud väravast piisas võõrustajatele napist 1:0 võidust.

„Kuigi kaotasime olen kokkuvõttes mänguga siiski rohkem rahul,“ märkis peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et meeskond ei väärinud tegelikult kaotust. „Olen rahul, sest nägin meeskonda, kes julgeb domineerida ja palliga mängida. Kiidan ka meie fänne, kes läbi kogu kohtumise meid väga hästi toetasid.“

Tallinnas Sportland Arenal mängitud kohtumist alustas Kure julgelt ja kõrge pressiga ning kohe avaminutil teeniti hea võimalus, kui karistusalas andis Levadia kaitsja palli ootamatult Joonas Soomre jalale, kuid midagi ohtlikku ründaja luua siiski ei suutnud. „Leppisime kokku, et lähemegi kohe survega peale,“ selgitas Roman Kožuhhovski.

Võõrustajad asusid juhtima 19. minutil, kui nurgalöögist tulnud palli mängimisel edestas Oleksandr Safronov Kuressaare kaitsjaid ja tegi seisuks 1:0. „Meil oli mängus üks 10-15 minutiline kehv lõik ja vastane kasutas selle ära,“ selgitas peatreener. „Siin andis tunda see, et meil oli reede õhtul hilja veel trenn ja kui järgmisel päeval on mäng, siis annab see tahes-tahtmata tunda ja julgen värava olukorra kanda just selle arvele.“

  1. minutil teenis Oleksandr Safronov Sander Lahe vastu oma teise kollase kaardi ja jättis meeskonna vähemusse. Järgnenud karistuslöögist sai Mairo Miil kastis löögile, kuid saatis palli otse Sergei Lepmetsa sülle.

Teisel poolajal oli mäng Kure kontrolli all, kuni Marco Lukka sai 68. minutil teise kollase kaardi ja meeskond jäi kümnekesi. Seejärel mäng võrdsustus ja pisut teravamad olukorrad olid Levadial. 72. minutil tõi Magnus Karofeld ristnurgast palli välja. Kuna kumbki meeskond enam sahistada ei suutnud, tuli Kuressaarel tunnistada ühe tiitlipretendendi paremust.

„Olime ülekaalus mängides kindlasti domineerivam pool,“ leidis Roman Kožuhhovski. „Pärast meie punast kaarti andsime küll korraks initsiatiivi ära ja see tuli sellest, et kohanemine ümberkorraldustega võttis aega.“

Roman Kožuhhovski hinnangul ei ole Marco Lukka eemale jäämine kodumängust Kaleviga suur probleem, sest meeskonnal on sügavust ja konkurents tihe. „Mängime lihtsalt teise taktikaga,“ tõdes ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.