main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Fabian Plak trennis rünnakul. Alver Kivi

Fabian Plak trennis rünnakul. Alver Kivi

Fabian Plak: tahan tiitleid võita

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
31.01.2019
11:45

Värskelt Saaremaa võrkpalliklubiga liitunud 21-aastane hollandlasest temporündaja Fabian Plak tuli siia vaid ühe eesmärgiga võita tiitleid.

“Enne Eestisse tulekut ei teadnud ma Saaremaast ja siinsest võistkonnast midagi,” rääkis seni Itaalia esiliigaklubi Mondovi VC värve kaitsnud Fabian Plak. “Asi käis minu jaoks kiiresti, mõtlemiseks oli kaks päeva. Tutvusin internetis klubi saavutustega, see paistis olevat suurepärane ja mulle see sobis. Meeskond on hea ja ma tahan lihtsalt saada meistriks.”

Peatreener Urmas Tali ütles, et kahe trenni põhjal on Hollandi koondislase oskustest juba mingi ülevaade olemas. “Meil oleks vaja, et keegi tõstaks palli kõrgele, sest me pole selliselt kõrguselt ründamisega harjunud,” tõi ta välja oma uue mehe võimetest ühe elemendi.

“Aga nädalavahetusel on juba mängud, kus ta saab kohe end näidata. Blokeerimine peaks olema vajalikul tasemel, vaatame kui hästi või halvasti see toimima hakkab, aga proovime teda aidata ja usun, et kasu on rohkem kui kahju.”

Põhja-Hollandi 3000 elanikuga külakesest Tuitjenhorn pärit Fabian Plaki isa on Surinami päritolu kickpoksija. Võrkpalliga on tegelenud ka tema ema ja vanem õde Celeste Plak on Hollandi võrkpallikoondisega võitnud Euroopa meistrivõistlustelt 2015. ja 2017. aastal hõbemedali.

“Mulle Kuressaare meeldib, väike linn, meeldivad inimesed ja meeskond on korralik,” lausus Fabian Plak, kes sai Hollandi koosseisus 2017. aasta EMil 14. koha. “Ma arvan, et jään oma siinviibimisega rahule. Mehed ei ole väga vanad, neile meeldivad naljad ja mulle ka.”

Noore leegionäri hinnangul on tema jaoks praegu kõige olulisem leida teineteise mõistmine sidemängijatega. “See tuleb harjutamise käigus,” leidis Fabian Plak. “Mõlemad on õnneks väga korralikul tasemel, mulle meeldib nendega koostöö ja ma pole üldse mures, et asi toimima ei hakka. Me oleme püüdnud lihtsalt mängida ja vaadata, kuidas saame üksteisele võimalikult palju kasulikud olla.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.