main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Parimad. Eesti Purjetamise Liiga

Parimad. Eesti Purjetamise Liiga

Eesti Purjetamise Liiga võistlustelt Saaremaale pronksmedal

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
06.05.2019
08:38

Nädalavahetusel algasid Pärnu jõel esmakordselt Eesti Purjetamise Liiga võistlused. 2018 oli selle pilootaastaks Eestis, kus kõiki reegleid veel sõna-sõnalt ei järgitud. Saaremaa Merispordi Seltsist osaleb kolm tiimi, neist üks noorte meeskond.

Laupäeval valitses jäine ja karge tuul ning hooti sadas vihma, mis siiski purjetamist ei seganud ning päeva lõpuks oli kaheksa sõitu tehtud. Pühapäevane tuulevaikus sundis starte edasi lükkama, kuid viis sõitu said peetud.

Kahe päeva jooksul peetud intensiivse 1. etapi võistlusel saavutas 13 sõidu kokkuvõttes Saaremaa Merispordi Seltsi (lühend SMS) meeskond kolmanda koha, kapten Aksel Artus, meeskonna liikmed Tõnis Juursalu, Juhan Kolk ja Erki Riim.

Esikohale purjetas end Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli noorte tiim ning teiseks tuli Hiiumaalt Jahtklubi Dago meeskond. SMS teine meeskond tuli kuuendaks ja noortetiim üheksandaks.

Eesti Purjetamisliiga järgib Euroopas väga populaarset liigapurjetamise – Sailing Champions League – formaati. Tegu on võistlussarjaga, kus meeskonnad ei pea ise paati kohale tooma, võistluspaadid on korraldaja poolt.

Võistlussõitude vahel ka paate vahetatakse, tegu on BlueSail 24 kiiljahtidega ning sõidetakse lühikesel rajal. Võistluse eesmärk on selgitada välja Eesti parim klubivõistkond, kokku oli osalemas kuue klubi meeskonnad. Suve jooksul peetakse 3 etappi,mille põhjal parimaks osutunud võistkond pääseb Eestit esindama 2020. aasta maailma liigapurjetamise võistlusel Uus-Meremaal.

Saaremaa Merispordi  Selts

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.