main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Margus Männik ja Aivi Auga tutvustavad külalistele Kuressaare sadamat. Alver Kivi

Margus Männik ja Aivi Auga tutvustavad külalistele Kuressaare sadamat. Alver Kivi

Brüsseli komisjon hindas Kuressaare spordirajatised suurepäraseks

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
12.10.2019
23:38

2020. aasta Euroopa spordilinna tiitlile kandideerivat Kuressaaret laupäeval külastanud organisatsiooni Aces Europa nelja liikmeline hindamiskomisjon andis meie spordirajatistele väga kõrge hinnangu.

“See mida me nägime oli nii mõneski mõttes meie jaoks väga positiivne üllatus,” rääkis delegatsiooni liige Hugo Alonso. “Ei oodanud, et sellise väikese elanike arvuga on teil nii suurepärased ja väga korras spordirajatised. Olen käinud enam kui tuhandes linnas, aga selline kogemus on minu jaoks esmakordne.”

Hindamiskomisjon külastas Kuressaare jahisadamat, linnastaadioni, tennisekeskust, Roomassaare sadamat, Kuressaare terviseparki, KG staadioni, kunstmuruväljakut, spordihoonet ja golfikeskust.

Artis Laidzings ütles, et talle meeldis kõige enam spordikeskus, kus on iga ruutmeeter väga otstarbekalt ära kasutatud ja kesklinnast jalutuskäigu kaugusel. Hugo Alonso jäi väga rahule terviserajaga, sest talle meeldib endale väga joosta. Lukas Vorel-Adams tõstis esile kahte jahisadamat ja Luca Parmigiani hinnangul on Kuressaares unikaalne 18 rajaga golfiväljak.

Lisaks spordiobjektidega tutvumisele tahtsid komisjoni liikmed teada, kuidas on kohalik rahvas erinevatesse projektidesse kaasatud, kui palju sporti tehakse ja kui aktiivsed on meie seeniorid.

“Kõik linnad, kes on sellele tiitlile kandideerinud ja selle saanud on spordis väga aktiivsed ja loonud läbi erinevate organisatsioonide endal uusi kontakte. Kuna olete siinkandis esimesed, siis olete trendiloojad Eestis,” ütles Hugo Alonso, lisades, et tiitli saamine on alles algus.

Valla spordinõunik Aivi Auga ütles, et tagasiside oli ainult positiivne, kuid Kuressaare võimalusi tiitlisaamisel nad ei kommenteerinud. “Ega siin enam midagi teha ei ole kui pöidlaid hoida ja lõplikku otsust oodata,” lausus ta.

Spordilinna tiitleid on jagatud juba üle kümne aasta ning 2019. aastal olid Euroopa Spordilinnad Chianciano Terme ja Livigno Itaaliast, Dudelange Luxemburgist, Elgoibar ja Jaca Hispaaniast ning Prelog Horvaatiast.

Euroopa spordilinn 2020 kuulutatakse Brüsselis välja 10. detsembril.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.