main banner
Saaremaa Spordisõber logo




Annika Köster pealeviskel. EOK

Annika Köster tabas lõpusekundil võidukorvi

Kategooriad: Korvpall
Autor: Alver Kivi
23.06.2023
07:30

Poolas Krakowis jätkuvatel Euroopa mängudel kaotas Eesti 3×3 korvpallinaiskond (Marie Anette Sepp, Sofia Kosareva, Annika Köster, Kadri-Ann Lass) C-grupis 16:21 Leedule, aga võitis seejärel tänu Kösteri koos lõpusireeniga tabanud viskele 14:13 Ukrainat.

Esimeses kohtumises sai Leedu kiirelt initsiatiivi kätte ja Eestil paljude vigade tõttu suurt võimalust ei tekkinud. Teine matš Ukrainaga oli oluliselt tasavägisem. Kuigi Eesti ei suutnud kuuest vabaviskest ühtegi tabada, olid kogu aeg võidušansid olemas. Eriti heas hoos oli Sepp, kes tabas neli kaugviset ja lõpetas mängu üheksa punktiga.

Seisul 13:13 jäi Eestile viimane rünnak. Pall anti Kösteri kätte, kes mängis vastase osavalt üle, saatis 0,1 sekundit enne lõppu paarilt meetrilt viske teele ja tabas.

“Mul ei toimunud peas midagi. Seis oli viigis, lisaaeg oli nagunii tulemas. Mõtlesin, et mis ma ikka söödan. See liigutus ongi minu liigutus. Tavaliselt teen seda korvile lähemal, seekord olin natuke kaugemal,” rääkis Köster olümpiakomitee vahendusel.

Kösteri sõnul suutis Eesti teises mängus liigset agressiivsust tagasi tõmmata. Agar vigade tegemine saigi Eestile Leedu vastu saatuslikuks. “Teadsime, et kohtunikud võivad niimoodi vilistada ja nüüd ei suutnud omakorda Ukraina oma mängu kohandada. Me ei lasknud neil lihtsaid korve saada, pusisime ja olime mängus. Lõpus oli natuke “õnnekas” ka, seekord oli õnn, jumal tänatud, meie poolel,” ütles ta.

Pärast kahte vooru on Leedul kaks võitu, Eestil ja Ukrainal üks võit ning Poola on nulli peal. Veerandfinaali pääsevad grupi kaks paremat. Reedel kell 19.30 kohtub Eesti Poolaga. Neli aastat tagasi võitis Eesti naiskond Euroopa mängudel hõbemedali.

Reedel selgub ka 3×3 meeskonna saatus, kes on sarnaselt naistele kogunud võidu ja kaotuse. Eesti mängib kell 22.10 Saksamaaga.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.