main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Keerulistes oludes. Ott Tänak facebook

Ott Tänaku päev jäi neljandasse katsesse

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
24.06.2023
01:15

Pärast Keenia ralli testikatse esimest läbimist ütles Ott Tänak, et sellel rallil pole performance’iga mingit pistmist ja siin on kõige tähtsam lihtsalt lõpetada. Võistlusest kõrgele kohale langes rallit katsevõiduga alustanud saarlane neljandal katsel.

Katse alguses tuli Ott Tänaku Ford Puma ühel ratta rehv velje pealt maha ja nii tuli ratast vahetada. Lisaks kaotas ta aega veel auto mootoriprobleemide tõttu ja kaotust kogunes lõpuks katse võitnud Kalle Rovanperäle 2.12.

Samas avaldas Tänak lootust, et ei pea sel nädalavahetusel rohkem loomadega ega rehvi vahetamisega tegelema. „Mul oli praegu ka kaks varuratast kaasas ja püüan riski minimeerida. Kuid lõpuks pole vahet, kas kaasas on üks või kaks varu, kui rehv keset katset puruneb,“ märkis rallipiloot.

Neljanda katse järel oli Ott Tänak kokkuvõttes 9. kaotades liidrikohal sõitnud Sebastien Ogierile 2.26. „Me oleme liidritest küll üle kahe minuti taga, aga nagu me teame, siis kõike võib juhtuda ning nii me jätkame võitlust ja anname endast parima, et suures mängus tagasi olla,“ lausus ta.

Reede lõpetas esikohal Ogier, kellele Rovanperä kaotab 22,8 ja Elfin Evans 43,5 sekundit. Ott Tänak tõusis lõpuks seitsmendaks, kaotust liidrile on 3.03,3.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.