main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Annika Köster: ära karda eksida!

Kategooriad: Korvpall
Autor: Alver Kivi
15.05.2020
08:41

Portaali korvpall100 rubriigis Eesti naiste korvpall ütles Eesti koondislane Annika Köster, et eksimused on need, millest me kõige rohkem õpime ning mis meid tegelikult lõpuks edasi viivad ja paremaks teevad.

Kuidas jõudsid korvpalli juurde ja mis motiveeris sind just korvpalli mängima?

Korvpalli juurde jõudsin tänu oma esimesele treenerile Maia Dorbekule, kes käis mind koolitunnis trenni kutsumas. Lapsest peale meeldisid mulle väga erinevad pallimängud ja see oli selline loogiline asjade käik.

Oma korvpalli mängimise aja jooksul, mis on kõige meeldejäävam või erilisem moment, mis on sulle eriti meelde jäänud?

Erinevad võidud ja meistritiitlid, alustades noortesarjade võitmisest ja lõpetades Euroopa mängude hõbedaga 3×3-s. Viimane on kindlasti kõige erilisem, kuna esimest korda võitsime medali esindades Eestit ja jätsime seljataha nii mõnegi tugeva naiskonna. Meelde tuleb veel hõbemedali võit Balti Liigas ja pronksmedal Soome meistrivõistlustel. Veel tooksin välja oma kõige ägedama reisi NBA tähtede mängule, mis jääb kindlasti meelde väga pikaks ajaks. Erilisi ja emotsionaalseid momente on olnud väga palju ja mul on hea meel, et ma olen saanud neid jagada oma paljude toredate võistkonnakaaslaste, treeneritega ja sõpradega.

Millega oled saanud lisaks korvpalli mängimisele väljakul panustada meie korvpalli ellu?

Osalenud erinevatel korvpallipäevadel, promodes naiste/tüdrukute korvpalli nt. Tallinnas, Kuressaares, Paides. Aidanud erinevatel õpilastel läbi viia korvpallitunde ja koolitükke seoses korvpalliga. Osalenud heategevusmängudes ja projektides, rääkinud naiste korvpallist ajakirjades, teles ja teistes meediakanalites.

Millega sa hetkel tegeled ja mida on korvpalli mängimine sulle eluks kaasa andnud?

Lisaks korvpalli mängimisele töötan tegevjuhina ettevõttes Spordihooldus. Korvpalliga kaasnenud teadmisi saan tihti ära kasutada ka oma töös. Samuti on teatavad iseloomuomadused, mis on välja kujunenud korvpalli mängides, kasuks olnud.

Anna palun üks soovitus kõigile meie noortele korvpallitüdrukutele, kelle karjäär on alles alguses.

Ära karda eksida! Eksimused on need, millest me kõige rohkem õpime ja mis meid tegelikult lõpuks edasi viivad ja paremaks teevad. Mida rohkem sa neid mängus noorena teed, seda kogenum ja targem oled sa edaspidi, et neid vältida.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.