main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ando Õitspuu finišis. Alver Kivi

Ando Õitspuu finišis. Alver Kivi

Ando Õitspuu võttis taas parema saarlase tiitli

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
18.10.2020
16:49

47. Saaremaa kolme päeva jooksul oli saarlastest parim seitsmenda koha saanud Ando Õitspuu, kes läbis maratondistantsi 2:23.11-ga.

„Esimene päev läks väga hästi, teine enam nii hea polnud, sest andsin konkurentidele viimase 6 kilomeetriga pea minuti ära,“ rääkis Ando Õitspuu. „Poisid on lihtsalt niipalju kiiremad. Üksi joosta on ka raske, lihtsalt annad tempos järgi. Aga eelmise aastaga võrreldes olen oma tasemel jälle tagasi ja selle üle võin rõõmu tunda.“

Ando Õitspuu sõnul oli tal soov joosta oma paremate päevade tasemel ja sinna kanti ta enam-vähem ka sai. „Esimene päev õnnestus nii hästi seepärast ootasin teisel ja kolmandal päeval võib-olla ka midagi enamat, aga kokkuvõttes tegin korraliku jooksu,“ lausus ta.

Pühapäeval kavas olnud viimasele 16 km pikkusele jooksumaale läks Ando Õitspuu plaaniga säilitada oma seitsmes koht. „Eespool oli nii suur vahe, et kellegi järgi nagu tempot seada ei olnud,“ märkis ta.

Oma sellest plaanidest rääkides tõdes Ando Õitspuu, et viiruse leviku pärast ei saa igal pool võistelda, aga võib-olla teeb ta sügisel siiski ühe maratoni, sest vorm on sedavõrd hea, et võiks proovida.

Saarlastest oli kokkuvõttes 16. Kalev Õisnurm 2:29.31-ga ja 20. Mairo Mändla 2:30.30-ga. Jooksu võitis keenlane Ibrahim Mukunga Wachira 2:12.55-ga, talle järgnesid Mark Abner (Treeningpartner-Sportland) 2:15.33-ga ja Andry Soo (Sparta) 2:17.04-ga.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.