main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Amor Luup püüab tartlasest mõõda mängida. Alver Kivi

Amor Luup püüab tartlasest mõõda mängida. Alver Kivi

Amor Luup sai FC Kuressaares 200 liigamängu täis

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
18.08.2018
11:20

Reede õhtune mäng Tartu JK Tammeka vastu oli Amor Luubile FC Kuressaare eest 200 liigamäng ja sellega sai temast klubi kümnes mängija, kes sellise tähiseni jõudnud.

“Emotsioon on positiivne,” tunnistas 16 väravat löönud Amor Luup. “Tegelikult võiks see number isegi olla suurem, sest viimased kolm-neli hooaega on mul poolikud olnud. Jah ma ei ole hetkel vormis, aga läheb iga päevaga paremaks ja naudin sellegi poolest.”

Enda panust meeskonna mängu hindab Amor Luup päris suureks. “See kui ma mängin annab ka teistele vaimset tuge, et meil on lootust kõigiga mängida, sest mina ei karda kedagi,” lausus poolkaitsja.

200 mängust on Amor Luubil eelkõige meeles kaks mängu. 2008. aasta kohtumine FC Flora duubliga, kui ta vahetusest sekkudes lõi värava. “Tasemelt oli neil julgelt Premium liiga sats,” rääkis ta.

“Teine mäng oli Tammeka vastu, kui tulin Kuressaarest vahetusest sisse ja lõin Elari Valmase karistuslöögist tagasi tulnud palli sisse. Võtsin omaks ja ühega vastasest mõõda lati alla kaarega ja väravavahil polnud midagi teha. Negatiivsena võib-olla kindlasti suured pakid, aga õnneks ei ole mul midagi konkreetset välja tuua, sest ma ei jäta selliseid asju meelde.”

FC Kuressaare peatreener Jan Važinski ütles, et Amor Luup on klubi enda kasvandik, kes on läbi aegade kõige tehnilisem mängija. “Kindlasti on Amor väga tähtis mängija rünnaku faasis,” leidis ta. “Aastatega on tema mängimine poolkaitsja positsioonil saanud jõulisemaks mängijaks ja ta oskab ka kaitsemängu. Temalt ootame hästi palju just hooaja lõpus.”

Mängijad, kes ületanud 200 liigamängu piiri: Martti Pukk 303/72, Sander Viira 290/16, Urmas Rajaver 285/16, Elari Valmas 257/29, Märt Kluge 253/22, Sander Laht 237/75, Taavi Azarov 225/6, Margus Rajaver 210/25, Jaanis Kriska 209/15 ja Amor Luup 200/16.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.