main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kabevõistkond võistlustules. Marden Muuk

Kabevõistkond võistlustules. Marden Muuk

Ameerika mägedes Viljandis

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
05.03.2018
19:12

Seni olid Saaremaa omavalitsuste võistkonnad talvel võistelnud põhiliselt vaid iga nelja aasta tagant peetavatel Eestimaa talimängudel. Tänu uue valla aktiivsele asjaajamisele esinesid saarlased seekord aga ka iga-aastastel omavalitsuste talimängudel, mis seekord peeti 3-4. märtsil Viljandis.

Kabes mängisid 27 linna ja valla viieliikmelised võistkonnad šveitsi süsteemis 9 vooru. Saaremaa võistkonnas mängisid Jaan ja Ivar Truu, Inge Vara ning noorte laudadel Rando Nõmm ja Roos Marie Karmel Pšenitšnaja.

Nagu paljudel teistelgi keskmise tugevusega võistkondadel, vaheldusid ka Saaremaal kindlad võidud valusate kaotustega. Kulgesime üles-alla nagu Ameerika mägede atraktsioonil. Alustasime 7:3 võiduga Lüganuse (tuntuim mängija Anatoli Komarov) üle, kuid seejärel tõi loos vastaseks ühe peafavoriidi Paide linna (meistrid Andrus Tull, Ain Rool, Piret Viirmaa pluss tugevad noored Roolid – Ain Rooli sugulased). 2:8 kaotus ei tundunudki kõige hullem, meeste laudadel suutsime viigid välja mängida. 7:3 võit Tori valla (esimängija Kaarel Koitla) viis meid uuesti  plusspoolele.

Neljas voor Valga vallaga (tugevamatest Toivo Tiislär ja naiskabetaja Aime Ilves) kujunes tõeliselt mustaks, kaotasime 2:8. Palsamiks värsketele haavadele sai Saaremaa samasuur võit Põlva valla üle, kus aga tuntud nimesid ei olnud. Ka päeva lõpetasime positiivselt, võites 7:3 Pärnut (õde-venda Janet ja Henrik Tamm, August Morozov). Selles matšis andsid põhipanuse võiduks meie noortelaudade mängijad.

Pühapäevasel esimesel vastasel Jõhvi vallal polnud välja panna ühtki laiemalt tuntud kabetajat, kuid nad hakkasid visalt vastu ning võitsime minimaalse vahega 6:4. Tartu vallal (Enno Eerma, Algo Laidvee, Anita Seppa jt.) tuntud kabetajatest puudust polnud ning kaotasime 3:7. Viimaseks vooruks saime raske loosi – Lääne-Harju vald (suurmeister Arno Uutma, meister Ly Ristikivi, Indrek Migur jt.) pretendeeris medalitele ja võitiski, aga napilt (6:4) ja jäi esikolmikust siiski välja.

Kokkuvõttes jõudsid medalitele Hiiumaa ja Saue vallad ning Paide linn. Saaremaa jagas Elva vallaga 9-10. kohta 46 punktiga 90-st võimalikust. Meie võistkonnast paistsid silma Inge Vara 14, Ivar Truu 12 ning Rando Nõmm 9 punktiga.

Tihedas konkurentsis oli iga punkt ülitähtis. Täname Roos Marie ema, kes tütrele Viljandisse järele sõitis, et teda õigeks ajaks Saaremaale teisele olulisele üritusele tagasi viia. Roosi viimase vooru viigipunktita oleksime paremustabelis mitu kohta langenud.

Jaan Truu

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.