Kategooriad:
Varia
Autor: Alver Kivi
06.12.2016
13:26
Ka sellel aastal selguvad parimad sportlased kolme rühma (rahvas + spordiklubid + spordinõukogu/ spordiliidu juhatus) valijate hääletustulemuste teel. Kaheksas kategoorias on väljakuulutatud 69 kandidaati.
Saaremaa Spordiliidu kodulehel on alates 6. detsembrist kuni 19. detsembrini (k.a.) võimalik kõikidel spordisõpradel anda oma hääl järgmistes parimate sportlaste kategooriates: noorsportlane (neiu), noorsportlane (noormees), naissportlane, meessportlane, seeniorsportlane (naine), seeniorsportlane (mees), võistkond ja treener.
Maakonna parimad sportlased kuulutatakse välja 30. detsembril, kui Suure Töllu Puhkekülas toimub Saare maakonna spordiaasta pidulik lõpetamine.
Täpsem info Saaremaa Spordiliidu kodulehel: www.saaresport.ee
VALI 2016. AASTA MEESSPORTLANE
John Kaju (purjetamine)
Maailma MV Formula XII
Euroopa MV Formula VII
Baltic Cup II
Eesti MV Formula I
Kevin Grass (purjetamine/jääpurjetamine)
Maailma MV ORC VIII
Maailma MV U20 DN II
Euroopa MV ORC II
Eesti MV I
Mihkel Räim (jalgratas)
Maailma MV meeskonnasõit XII
Eesti MV grupisõit I
Tour de Hungary I
Tour of Estonia III
Karl Patric Lauk (jalgratas)
Trophee des Champions I
La Machine I
Tour de 4 jour des As en provence 1,2,3 etapivõidud
Mihkel Aksalu (jalgpall)
Eesti koondise liige
Soome MV III
Balti turniir III
Risto Lillemets (kergejõustik)
Balti matš U20 10-võistlus ja 8-võistlus III
Eesti MV U20 10-võistlus I
Eesti MV 7-võistlus II
Indrek Kajupank (korvpall)
Eesti koondise liige
Euroopa MV etapp II
Eesti MV III
Baltic Basketball League VIII
Timo Tammemaa (võrkpall)
Eesti koondise liige
Euroopa MV etapp I ja II
BV Saja liiga I
Euroopa KV etapid I ja II
Eesti MV II
Andi Noot (kergejõustik)
Eesti MV M 1500m I
Eesti MV M 800m II
Kolme Päeva Jooks I
Leidenis Gouden Spike 800m III
Raigo Kuusnõmm (kulturism, klassikaline jõutõstmine)
Euroopa MV M kuni 75 kg VII
Eesti MV I
Balti maavõistlus II
VALI 2016. AASTA NAISSPORTLANE
Liina Kolk (purjetamine)
Laser Radial Eesti MV II
RS Aero5 Aerocup I
Saaremaa MV Laser Radial I
RS Aero7 EM I
Kaisa Õunpuu (võrkpall)
Eesti koondise liige
Balti liiga III
Eesti MV II
Euroopa MV etapp I
Nette Peit (võrkpall)
Eesti koondise liige
Euroopa MV etapp I
Euroopa KV etapp II
Miina Kallas (jalgpall)
Eesti koondise liige
Eesti MV II
Eesti KV II
Eliisa Peit (võrkpall)
Eesti koondise liige
Balti liiga I parim temporündaja
Euroopa MV etapp I
Eesti MV I
Marilis Remmel (kergejõustik)
Balti matš U16 100m tõkkejooks I
Eesti MV U16 viievõistlus I
Eesti MV U16 7-võistlus I
Maarja Helm (kergejõustik)
Eesti MV kettaheide III
Debora Lehtsalu (judo)
Eesti MV N kuni 63kg I
Eesti MV U20 N kuni 63kg I
Eesti MV U18 N kuni 63kg I
Liis Lepik (jalgpall)
Eesti koondise liige
Eesti MV II
Eesti KV II
VALI 2016. AASTA VÕISTKOND
Ott Kolk – Juhan Kolk (jääpurjetamine)
Euroopa MV monotüüp XV I
Mercurius meekond (purjetamine)
Eesti KV LYS I
Saaremaa KV II
Ruhnu regatt I
Abruka regatt I
Ott Tänak – Raigo Mõlder (WRC ralli)
Maailma MV 8.
MM etapp Poola ralli IIMM etapp Wales Rally GB IIMM etapp Rootsi ralli V
Ken Torn – Riivo Mesila (ralli)
Eesti MV III
Eesti MV3 Saaremaa ralli II
Eesti MV3 Tallinna ralli II
Eesti MV3 Lääne-Eesti ralli III
FC Kuressaare (jalgpall)
Esiliiga B Eesti MV I
VALI 2016. AASTA NOORSPORTLANE (NOORMEES)
Daniel Rüütel (purjetamine, kergejõustik)
Ice Optimist MM U16 I
Ice Optimist Eesti MV U16 I
Eesti MV U16 1500m I
Eesti MV U16 600m II
Peeter Jürisson (laskesport)
Eesti MV U18 Skeet I
Eesti MV U20 Skeet III
Eesti MV JP-4 I
Eesti KV U20 I
Sander Berens (kergejõustik)
Eesti MV U16 kõrgushüpe I
Rukkilillemängud kõrgushüpe III
B7 mängud odavise, kuulitõuge, kõrgushüpe I
Siim Saat (motosport)
Balti MV Quad 200 VI
Eesti KV U16 Quad 200B I
Eesti KV U16 Quad 200 II
Äksi Junior Cup quad 200B III
Cris-Karlis Lepp (rannavolle)
Eesti MV U20 II
Eesti KV U20 I
Robin Alba (võrkpall)
EVF KV U16 V
Eesti MV U16 V
Eesti KV rannavolles U16 III
Ralf Johan Kivi (golf)
Saaremaa Open U18 I
Eesti MV Saaremaa Golfiklubi U18 võistkonnas III
Saaremaa Golfiklubi parim U18 meesjuunior
Johannes Treiel (kergejõustik)
Balti matš U20 M 110m tõkkejooks III
Eesti MV U20 M 60m tõkkejooks I
Eesti MV U20 kaugushüpe III
Rasmus Saar (jalgpall)
Eesti koondise liige
Eesti MV U18 FC Flora I
Mairo Miil (jalgpall)
Eesti koondise liige
Eesti MV U18 FC Flora I
VALI 2016. AASTA NOORSPORTLANE (NEIU)
Marilis Remmel (kergejõustik)
Balti matš U16 100m tõkkejooks I
Eesti MV U16 viievõistlus I
Eesti MV U16 7-võistlus I
Debora Lehtsalu (judo)
Eesti MV N kuni 63kg I
Eesti MV U20 N kuni 63kg I
Eesti MV U18 N kuni 63kg I
Airike Kapp (kergejõustik)
Balti matš U18 kuulitõuge V
Eesti MV U18 kettaheide II
Eesti MV U18 odavise III
Carmen Electra Pirn (kergejõustik)
Eesti MV U16 kõrgushüpe I
Eesti MV U16 viievõistlus III
B7 mängud kõrgushüpe I
B7 mängud kaugushüpe II
Karola Soe (golf)
Eesti MV rajamängus V
Eesti MV löögimängus VII
Saaremaa Open I
Eesti klubide MV Saaremaa Golfiklubi U18 võistkond III
Kristina Teern (jalgpall)
Eesti MV U13 III alagrupp I
Eesti MV U13 III alagrupi suurim väravakütt
Gerli Gull (rannavolle)
Eesti MV U20 II
Kätriin Põld (võrkpall)
Balti noorte KV II
Ida-Euroopa MV V
B7 mängud II
Saaremaa MV U20 III
Eeva Helga Kupits (ratsutamine)
Lääne regioonide talvekarikas 80cm I
Lääne regioonide suvekarikas 80cm I
Saaremaa MV poniklass III
Gendra Allikmaa (kergejõustik)
Eesti MV U16 kuulitõuge II
Eesti MV U16 kettaheide III
Balti matš kuulitõuge IV
B7 mängud kuulitõuge I
VALI 2016. AASTA TREENER
Andres Laide
Kergejõustikutreener EKR 7
õpilased Kaarel Ernits, Risto Lillemets, Johannes Treiel, Sander Berens Eesti koondistes
Ene Kask
Võrkpallitreener EKR 6
õpilased Jane Treima, Kätriin Põld ja Gerli Gull Eesti koondistes
Asko Esna
Võrkpallitreener EKR 5
õpilased Cris-Karlis Lepp ja Robin Alba Eesti noortekoondises
Viktor Umb
Purjetamistreener EKR 3
õpilased Marie Pihlas, Joosep Laus ja Daniel Rüütel Eesti koondistes
John Kaju
Purjetamistreener
õpilane Tristen Erik Kivi Eesti koondises
Martin Kosemets
laskmistreener EKR 6
õpilased Meelis Saar, Jarko Seema jt
Riho Räim
Jalgrattaspordi treener EKR 6
õpilased Karl-Patrick Lauk ja Mihkel Räim
Guido Grass
Purjetamistreener
õpilane Kevin Grass
Virge Treiel
Kegejõustikutreener
õpilased Marilis Remmel, Airike Kapp ja Carmen Electra Pirn
Sander Viira
Jalgpalliitreener EKR 5
FC Kuressaare treener
VALI 2016. AASTA SEENIORSPORTLANE (NAINE)
Taimi Kangur (jooksmine)
Saaremaa MV N 800m III
Saaremaa MV maastikujooksus N I
Kolme Päeva Jooks N40 IV
Orissaare Sügisjooks N I
Annika Vaher (suusatamine,jooksmine)
Dolomitenlauf suusamaraton vabatehnika 16. klassika 33.
Ultima Thule maraton I
Tartu linnamaraton N40 I
Raili Rüütel (jooksmine)
Ida-Virumaa staadionimaraon 24h jooks N I
Euroopa MV 24h jooksus 55., naiskondlikult 16.
Tiia Müürisepp (lauamängud)
Eesti MV N üksikmäng II
Saaremaa MV N üksikmäng I
Anu Tanila (kergejõustik, orienteerumine)
ESL suvemängud N45 oda III
ESL suvemängud N45 kuul VI
Saaremaa Orienteerumisneljapäevakud N40 II
Raili Nõgu (jooksmine)
Kolme Päeva Jooks N50 10.
SEB poolmaraton N50 39.
Haanja maraton 22km 15.
Norma Helde (ujumine)
Eesti lahtised MV N65 50m selili I
Eesti lahtised MV N65 50m liblik I
VALI 2016. AASTA SEENIORSPORTLANE (MEES)
Tambet Allik (jooksmine)
SEB Tallinna maraton M60 I
Suurjooks ümber Viljandi järve M60 I
Kolme Päeva Jooks M60 I
Kahe Silla Jooks M60 I
Neeme Virveste (laskesport)
Eesti MV 60 lasku lamades II
Olev Kiirend (kreeka-rooma maadlus)
Maailma MV veteranid I
Kalev Õisnurm (jooksmine)
SEB Tallinna maraton M45 II
Eesti spordiveteranide MV 5000m M45 I
Eesti spordiveteranide MV 1500m M45 II
Tarmo Mändla (jooksmine, suusatamine)
Eesti spordiveteranide MV M50 800m, 1500m ja 5000m I
Eesti spordiveteranide MV klassika, vaba 10km II
Kaido Eichfus (jooksmine, orienteerumine)
Saaremaa MV rattaorienteerumises I
Saaremaa Orienteerumisneljapäevakud M40 I
Muhu Jooks 6,3km II
Meelis Saarlaid (purjetamine)
Euroopa MV Monotüüp XV 5.
Rein Kirst (lauamängud, kabe)
Eesti MV M üksikmäng I
Saaremaa MV kabes I
Urmo Auväärt (petank)
Euroopa MV M üksikmäng 13.
Eesti MV trio I
Eesti MV segatrio II
Saku Open trio III
Saaremaa MV tulistamises I