main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Alderney jalgpallurid teeb „loosiõnn“ kurvaks

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
29.09.2022
08:49

Alderney, kes koos Western Isles’i ja Hitraga jäi loosi tahtel eemale järgmisel suvel Guernseyl toimuvate Saarte mängude meeste jalgpalliturniirist on tulemuses pettunud.

Kuna võistkondlikul spordialal on osalejate arv piiratud 16-le osaleda soovis aga 19 saare koondist, siis olid korraldajad sunnitud tegema valiku loosiga. Kuue võistluspäevaga on võimalik kvalifikatsioonigruppides mängida vaid kolm mängu, pidada puhkepäev ning seejärel pool- ja finaal.

Alderney jalgpallikoondise ründaja Joe Blackham rääkis Guernsey Pressi jalgpallipodcastis, et mängijana oodatakse alati põnevusega Saarte mängudele jõudmist. „Alati töötatakse ühe suure sündmuse nimel ja see tähendab sportlastele palju ning Alderneys on see tohutu asi,“ märkis ta.

„Just see, et me sellest võimalusest ilma jäime, eriti kui võistlused toimuvad Guernseyl, kipitab eriti, sest see on meie ekvivalent maailmameistrivõistlustele. See on kõrgeim tase, mida meie mängijad saavad mängida ja see tähendab meile palju, et saaksime seda Guernseyl oma pere ja sõprade ees mängida. See oleks tähendanud maailma minu jaoks ja see oleks tähendanud maailma ka paljudele teistele mängijatele.“

Joe Blackham ütles, et Saarte mängud on uhke võimalus oma saart esindada ja Alderneyl on mängijaid, kes ei saa enam kunagi nendel võistlustel mängida. Sellest on möödunud 20 aastat, kui Guernsey viimati võõrustas saarte mänge, nii et see on sõna otseses mõttes kord elus pakutav võimalus. „Ausalt, ma olen unistanud oma ema ees mängimisest ja ta oli juba broneerinud aja, et tulla, nii et jah, see on kõhe,“ kurtis ründaja.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.