main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Aivi Auga autasustamine. Mati Oolup

Aivi Auga autasustamine. Mati Oolup

Aivi Auga auks mängiti esimesena Eesti hümni

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
20.12.2019
08:24

1991. aasta juunis Ahvenamaal toimunud Saarte mängudel naiste odaviskes kuldmedali võitnud Aivi Auga oli pärast sõda esimene Eesti sportlane, kellele mängiti võidu puhul rahvushümni ja vardasse tõmmati sini-must-valge lipp.

“See oli väga ülev hetk ja tähtis kõigile meie delegatsiooni liikmetele,” meenutas Aivi Auga ajaloolist sündmust. “Mehed kandsid mind lausa kätel meie elupaigaks olnud reisilaevale. Ise ei saanud noore inimesena sellest võib-olla nii hästi arugi, aga nüüd võib küll öelda, et see oli siis ikka väga suur saavutus.

Eesti kuulus Saarte mängude ajal veel viimaseid kuid Nõukogude Liidu sõbralike rahvaste perre ja just Saaremaa delegatsiooniga kaasas olnud vanematele spordiinimestele oli see ülim emotsioon. Kergejõustikuveteran Arvi Lopatol olid hümni kõlades ja lipu lehvides pisarad silmis, sest nõukogude võimud ei lubanud teda spordimehe tee tipus olles välismaale võistlema.

Aivi Auga viskas Mariehamni staadionil võitjana mängude rekordi 42.68. Ka kaks järgmist tulemust Ahvenamaa esindaja Monica Malmbergi 41.86 ja Guernsey sportlase Debbie Alleni 39.34 ületasid senise rekordi.

Aivi Auga sõnul on Milvi Viss talle seda sündmust ikka ja jälle meelde tuletanud, sest temale jättis see hetk väga sügava mulje. “Muidugi oli see võimas, sest me ei saanud ju siis kusagil väljas võistlemas käia ning oma hümn ja lipp olid harjumatud asjad,” märkis ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.