Ott Tänak õhulennul. @world/M-Sport
Ford Fiesta WRC-ga kihutavad Ott Tänak ja Martin Järveoja suutis Sardiinia ralli viimasel päeval laupäeval väljasõidetud esikohta kaitsta ja võtsid karjääri esimese MM-ralli võidu. Saarlane edestas Jari-Matti Latvalat 12,3 ja Thierry Neuville’i 1.07,7-ga.
Ott Tänak tunnistas, et tunne on hea. “See oli väga raske nädal,” märkis ta, lisades, et käimasolev hooaeg on olnud suurepärane. “Meeskond ehitas uue auto, tugev tiimikaaslane sunnib mind ka rohkem pingutama ja Martin on teinud ka suurepärast tööd.”
Kuna Ott Tänak sai just Sardiinias oma esimese poodiumikoha, siis avaldas ta lootust, et seekordne võit on esimene paljudest. “Tundub, et meil on tugev meeskond ja areneme ühiselt iga ralliga,” märkis ta.
Samas ei pääsenud meie rallipaar pühapäeval ka ärevatest hetkedest, 17. katse finišisse jõudes andis Ott Tänak teada probleemist, sest tema Ford oli tolmu täis. “Mul pole nähtavust ja autos on tohutult palju tolmu,” kurtis ta.
“Eelmisel katsel eksisin ühel ristmikul, sest ma ei näinud midagi. Aga pole hullu, püüan seda nüüd parandada, aga ma pole lihtsalt seda auku veel leidnud.”
Samal katsel tabas tagasilöök ka saarlase suurimat jälitajat soomlast jari-Matti Latvalat, kes suretas oma auto välja ja lasi Ott Tänaku juba 25,5 sekundi kaugusele. “Auto jäi ühes aeglases vasakkurvis korraks seisma. Vajutasin start nupu asemel hoopis stopp nuppu ja kaotasin umbes viis sekundit,” märkis Latvala.
Tänakule oli see karjääri 73. ja Järveojale 42. MM-ralliks. Otile on Sardiinia olnud õnnelikuks kohaks, sest 2011. teenis ta seal oma karjääri esimese SWRC klassivõidu ning aasta hiljem WRC arvestuse esimese poodiumikoha, kui lõpetas ralli koos Kuldar Sikuga kolmandal kohal.
„Emotsioonid on laes ja seda on näha ka sellest, kui palju ma olen saanud õnnitluskõnesid ja -sõnumeid. See on väga suur võit ja tema pöidlahoidjad ootasid seda väga. Küsimus oli selles, et millal, sest see oli meile kõigile selge, et see juhtub. Ja kui paljud tahavad öelda, et nüüd lõpuks oli Otil õnne, siis ma ütleks hoopis, et pigem oli tal eelnevalt olnud väga palju ebaõnne ja nüüd läks nii nagu minema pidi,“ sõnas Oti üks suurimaid fänne ja toetajaid Oleg Gross emotsionaalse Sardiinia ralli järgselt.
„Ma olen poiste üle uhke, väga uhke! Palju tööd on tehtud ja ma ei kahelnud kunagi, et see hetk kätte jõuab. Ott ja Martin on näidanud ennast sellel hooajal selgete kandidaatidena rallivõitudele ja nüüd on esimene käes. Ma soovin tunnustada ka Oleg Grossi, kes on uskunud kogu aeg Otti ja see on olnud väga oluline tugi igas mõttes. Järgmist võitu, olen kindel, ei pea kaua ootama,“ rõõmustas Tänaku ja Järveoja rallivõidu üle Eesti Autospordi Liidu president, Ari Vatanen.
Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.
Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.