main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saaremaa kapa kahekordne võitja, ametlikult veel meistrikandidaat Reinis Štals mängimas mustadega meister Janis Arinši vastu. Taamal mõtleb järjekordset käiku Keir-Christian Sugul. Jaan Truu

Saaremaa kapa kahekordne võitja, ametlikult veel meistrikandidaat Reinis Štals mängimas mustadega meister Janis Arinši vastu. Taamal mõtleb järjekordset käiku Keir-Christian Sugul. Jaan Truu

58. Saaremaa kapa kabeturniir sai peetud

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
09.08.2022
08:02

Eelmise aasta madalseisust (8 Läti ja 2 Saaremaa kabetajat) tulime äsja lõppenud nädalavahetusel Kuressaare spordikeskuses peetud 58.Saaremaa kapa kabeturniiril siiski välja. Kui lätlasi ja saarlasi oli täpselt samapalju kui eelmisel aastal, siis juurde tuli 5 kabetajat mujalt Eestist.

Algus läks üle kivide ja kändude. Ivar Truu kaotas tugevatele külalismeistritele kaks, Jaan Truu koguni kolm kahepartiilist mikromatši. Kuid siis asjad paranesid. Ivar võitis tartlast Algo Laidveed, kellele ta Eesti meistrivõistlustel on korduvalt kaotanud. Järgnes paar edukat matši noorkabetajatega. Eelviimases voorus tuli Ivarile vastu tugev Läti meister ning Bauska vilka kabeelu organisaator Janis Štals, kes oli äsja Ivarit kiitnud nii võistluste organiseerimistöö kui tõusnud mängutaseme eest. Nende matšis jäi Štals siiski peale.

Jaan rohkem ei kaotanud. Edasi tulid talle matšivõit ja kaks -viiki, teine neist tugeva Läti naismeistri Regina Pironeniga mängides.

Läinudaastast esikohta kaitses edukalt veel juuniorieas Reinis Štals 12 punktiga 14-st võimalikust. Teine oli suurmeister Guntars Purvinš 11 ning kolmas turniirivõitja isa Janis Štals 10 punktiga. Parim eestlane oli neljandaks tulnud Elva noormängija Keir-Christian Sugul 9 punktiga. Ivar oli 7 punktiga kaheksas ning Jaan 6 punktiga üheteistkümnes.

Naiste esikolmikusse mahtusid Pironen 8, Marika Azojan ning tubli Hiiumaa neiu Kätlin Mast võrdselt 5 punktiga.

Võistkondadest edestas 37 punkti 54-st kogunud Bauska veteranide võistkond (Purvinš, J.Štals, Pironen ning Janis Arinš) paraja vahega Bauska juuniore (29) ning Saarte ühendvõistkonda (25). Viimases mängis peale Truude ja Azojani veel Raivo Rist.

Täname võistluse korraldamisele kaasa aitamise eest Eesti Kultuurkapitali ning Saaremaa Piimatööstust.

Jaan Truu

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.