Väljakivid riisusid kogu koore

Kategooriad: Lauatennis
31.10.2018
21:49

Laupäeval mängiti Sikassaares Kuressaare LTK Tops pikkade traditsioonidega Oktoobriturniire. Need lahtised lauatennisevõistlused kandsid järjekorranumbrit 21. Lisaks läksid Oktoobriturniiride tulemused arvesse ka kui Saaremaa karikavõistluste kolmas etapp.

Võrreldes esimese etapiga Lümandas ja teise etapiga Kärlal oli osavõtt kõige arvukam – meeste üksikmängu turniiril osales üheksa ja naiste turniirile oli end kirja pannud seitse lauatennisemängijat.

Mehed mängisid kahes alagrupis. Esimese alagrupi lõpetas täiseduga Heiki Sullakatko, teise Aare Lehtsi (LTK Tops). Finaalgrupis leidis võidusoone üles ka Veljo Väljakivi, kes oli oma ainsa kaotuse tulemusega 2:3 saanud Aare Lehtsilt. Kuna Lehtsi pidi finaalgrupis kaks kaotust vastu võtma, siis otsustas esikoha Sullakatko ja Väljakivi kohtumine.

Kui Väljakivi oli geimidega 2:0 juhtima asunud ja juhtis kolmandas 4:0, paistis, et mäng tuleb tulemuse poolest ühepoolne. Aga võta näpust – Sullakatko arvas teisiti, tuli järele ja kuigi Väljakivil oli seisul 12:11 kasutada ka matšpall, suutis Sullakatko tasavägise geimilõpu tulemusega 15:13 enda kasuks pöörata.

Sullakatko sai sellest indu juurde ja mängis neljandas geimis sisse arvestatava edu – 6:1. Ja sarnaselt eelmise geimiga suutis nüüd Väljakivi vahe tasa mängida ja lõpuks ka geimi võita. Seega mäng tulemusega 3:1 Veljo Väljakivile, kes võttis nii ka turniirivõidu. Kolmanda koha sai Aare Lehtsi.

Naiste turniiril ei loovutanud Kärla neiu Kadri Väljakivi oma vastastele geimigi. Ta võitis kõik kuus kohtumist ühesuguse tulemusega 3:0 ja turniirivõit igati teenitud. Pjedestaalile mahtusid veel Merle Poopuu ja Veeve Kaasik (mõl LTK Tops). Tänu mandril toimunud võistlustele ei mänginud seekord kaasa maakonna naiste lauatennise esinumber Tiia Müürisepp, kes juhib karikavõistlusi kolme etapi kokkuvõttes.

Saaremaa karikavõistluste viimane, neljas etapp toimub neljapäeval, 8. novembril kl 18 Aste koolis.