main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Peakorraldaja Urmas Kask. Karala Odagala

Urmas Kask: Karala Odagala läheb ajas vaid paremaks

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
11.07.2024
08:26

Karala Odagala koduleht avaldas päevajuhi Aare Jamnese intervjuu peadirektor Urmas Kasega.

Seekordne, juubeli hõnguline XX Karala Odagala on kliimaneutraalne, peaaegu täielikult süsinikuvaba, roheline üritus. Rohepesust pole jälgegi. Palun kirjeldage oma käänulist või otseteed odaviske juurde.

Urmas Kask: Ma leidsin tee odaviskeni ise

Aare Jamnes:  Kuna ma palliviskes olin üsna keskpärane oma klassis, siis mõtlesin, et kindlasti odaviskes olen teistest peajagu üle ning pean tunnistama, et klassi kehvematest olen alati parema tulemuse teinud. Risto tulemuseni veel ei küündi, kuid tema on karjääri lõpetanud, mina veel mitte.

  1. Kas nõksutate puusasid kaasa iga odaviskaja sooritusel Odagalal?

U.K.:  Ma nõksutan igal viskel!!!

A.J.: Sporti tehakse lõpuks siiski rahvale ja on aus, et rahvas ka omalt poolt puusi nõksutades tagasi annab. Kindlasti nõksutan puusa nii  esmakordsetele viskajatele kui ka tippudele

  1. Kas oda raskuskese on õige koha peal?

U.K.: Vot siin võin öelda, et olen oda visanud ka üle 100m sarapuu kepiga

A.J.: Ma olen alati olnud selle poolt, et oda peaks olema nagu kalameestel pöörlev lant, raskuskese võimalikult ees ning pöörlev. See annaks kindlasti põnevust juurde ja ehk tulevikus saab taaskord EMV tiitli üle 70m viskega. Karalas viib 70m kindlalt finaali, reeglina ka 35m, aga 70m kindlasti

  1. Kuidas karastub kuulitõuke teras?

U.K.: Kuuli temperatuur on savi!!!

A.J. Üldtunnustatud tõde on see, et eelkõige peab olema karastunud kuulitõukaja. Kõige parem on muidugi, et tõukaja karastub koos oma kuulidega. Traditsiooniliselt tuleb heaks tõukajaks saamiseks käia 4 korda suitsusaunas ning vahepausidel merevees.

  1. Miks Saaremaa kadakast odasid ei tehta?

U.K.:  Kadakast odasid teeb Urmas Kask, Kungla talus.

A.J.: On kombeks, et Saaremaa kadakat kasutatakse vaid nagide tegemiseks sauna, vihtlemiseks ning jõevähi suitsutamiseks. Kuna odavise on niivõrd populaarne, siis odade tegemine Saaremaa kadakast võib tekitada üleraide.

  1. Kes neist legendidest oleks oma hiilgeagadel virutanud 87,34m kaugusel olevasse kiviaeda: Andrus Värnik, Magnus Kirt, Suur Tõll?

U.K.: Andrus Värnik

A.J:  Suur Tõll on peaasjalikult võõrvallutajate vastu võitlusega ja nende loopimisega üle lahe tuntuks saanud, aga Karala Odagalal võõraid ei käi, vaid sinna jõudvad omad inimesed ja sõbrad, siis kiviaeda oda lennutamisega  saaksid hakkama Kirt ja Värnik.

  1. Kas XX aastane Odagala ei ole enam poisike ja korraldus sujub kui õlitatud Ford?

U.K.:  Oi ja kuidas veel !!!

A.J: Karala Odagala on nagu hea vein, läheb vaid ajas paremaks. Karala rahvatarkus on, et oda terita talvel, õlut meki suvel.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.