main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Robert Virves eestlastest kiireim. Robert Virves Facebook

Saarlased alustasid Rally Estonial tempokalt

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
06.07.2024
08:45

ERC Delfi Rally Estonia Raadi mõisapargis sõidetud 1,48 km pikkune publikukatse parimad olid valitsevad ERC meistrid Hayden Paddon – John Kennard (Hyundai i20 N Rally2), kes edestasid Jon Armstrong – Eoin Treacy (Ford Fiesta Rally2) 0,8 sekundiga.

Eestlastest näitas avakatsel parimat aega Robert Virves, kes läheb koos kaardilugeja Craig Drewga laupäevale vastu jagatud üheksandalt kohalt. Liidritest jäävad Škoda Fabia RS Rally2 autoga võistlevad mehed 2,5 sekundi kaugusele.

„Ma loodan, et ma olen favoriit. Oleks tore kui ma ise ka teaks homse ilma osas, kuid tundub, et me saame kõike. Suurim probleem on see, kui me saame vihma, kuid see on asi mille osas ei saa me midagi parata ja see olukord on sama kõigile,“ sõnas Virves avakatse järel.

ERC3 klassi esikohta hoiavad avakatse järel Tristan Charpentier / Alexis Maillefert (Ford Fiesta Rally3), kes edestavad napi eduga võrdse aja välja sõitnud Romet Jürgenson / Siim Oja (Ford Fiesta Rally3) ja Joosep Ralf Nõgene / Aleks Leski (Renault Clio Rally3). Prantsuse ja Eesti võistluspaare lahutab 0,3 sekundit.

ERC4 ja ERC Junior arvestuses on avapäeva järel liidrid Timo Schulz / Michael Wenzel (Opel Corsa Rally). Parima Eesti võistluspaarina hoiavad avakatse järel kolmandat kohta Jaspar Vaher / Sander Pruul (Ford Fiesta Rally4), kes jäävad liidritest 0,3 sekundi kaugusele.

Eesti autoralli meistrivõistluste arvestuses olid oodatult avakatse parimad Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally1).

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.