Saaremaa naiskond mängib pronksile

Kategooriad: Võrkpall
17.03.2024
20:42

Eesti naiste võrkpallimeistrivõistluste Esiliiga teises poolfinaalis pidi Saaremaa ka teist korda tunnistama Neemeco paremust ja sellega mängitakse pronksmedalitele.

„Meel on kurb,“ tunnistas mängiv peatreener Raili Sepp. „Vastane mängis täna oma hooaja parima mängu. Nad tõesti jõudsid igale pallile alla ja nad ei andnud meile kordagi hingamisruumi. Isegi kui lõime täiega olid neil käed palli all.“

Kuressaare spordihoones mängitud kohtumises nägi naiste mängukirge, pikki pallivahetusi, tugevaid lööke ja tasemel vastuvõttu, kuid ka suuri skoorikõikumisi ehk siis kõike seda, mida naiste võrkpall pakub.

„Pall on ümmargune, kuid muutub vahel kandiliseks, siis jälle ümmarguseks,“ tõdes Raili Sepp, lisades, et lihtsalt ei ole stabiilsust. „Meil ei ole tehnilised oskused niipalju paremad, et üks võistkond oleks sirgelt üle.  Trennidega on nagu on, kaks korda nädalas ning osa tüdrukuid toimetab üldse Tallinnas ja koos harjutada saame harva.“

Esimeses geimis jäi Saaremaa kaotusseisu 10:16, kuid jõudis järele 16:17. Enamaks jõudu ei olnud ning Asko Esna juhendatav Neemeco vormistas võidu 25:20. Teine geim kulges aga võõrustajate tahte järgi. Saarlannad said edu 10:4 ja 17:11 ning võitsid 25:18.

Kolmandas geimis mängisid mõlemad naiskonnad tõusude ja mõõnadega. Saaremaa jäi kaotusseisu 1:6 ja 3:10, kuid jõudis viigini 21:21. Paraku oli see kõik ja kaotusnumbrid olid 22:25. See tähendas ühtlasi seda, et Saaremaa saab finaali vaid kuldse geimi võiduga, sest esimene kohtumine võõrsil oli kaotatud 2:3.

Nii algas neljas geim tasavägiselt. Seisult 7:7 haarasid külalised aga initsiatiivi, Neemeco asus juhtima 15:10 ja kuigi saarlannad vähendasid kaotusseisu 18:19-le, kaotati geim 21:25 ja kohtumine 1:3.

Raili Sepp ütles, et enne kohtumist eelmises mängus saadud kaotusele ei mõeldud ja võidukohustus ei mõjutanud. „Me läksime niikuinii lahingut andma. See kas oleks võitnud 3:0 või 3:1, vahet ei ole. Kuldset geimi oleks tahtnud ka mängida ja publik oleks saanud ka pikemalt võrkpalli vaadata,“ lausus ta.

Nüüd oodatakse vastast paarist Dorpat/Tartu vald/TKSK – Peetri VK. „Meil eelistust pole, aga lihtsalt Tallinnasse on lühem sõit. Mängime pronksile. Meil oli täna hästi palju puterdamist, seda peame tulevikus vältima,“ sõnas peatreener.