main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Singliturniiri esikolmik:(vasakult) Andrei Kamenev (Harkiv), Gunnar Usin (Saaremaa), Julia Masharovska (Lviv). Foto: Olexandra Shevchenko

Petankerid naasesid Ukrainast medalitega

Kategooriad: Petank
Autor: Alver Kivi
05.10.2023
08:24

Läinud nädalavahetusel osalesid kolm Saaremaa petangimängijat Ukrainas Užgorodi linnas toimunud traditsioonilisel rahvusvahelisel turniiril Kashtan ja rõõmustasid oma pöidlahoidjaid koguni kahe medalivõiduga.

Petankis korraldatakse võistlusi kolmes kategoorias – singlis ehk üksikmängus, duplis ehk paarismängus ja triplis ehk triomängus. Užgorodis võisteldi kolmel järjestikusel päeval kõikides nimetatud mänguliikides. 48 võistlejaga singliturniiril sammus võidult võidule mitmekordne Saaremaa meister ja karikavõitja Gunnar Usin. Tõsi, üks kaotus tuli tal siiski vastu võtta šveitsi süsteemis peetud eelturniiril, kuid play-offides Usina käsi ei vääratanud ja kuldmedal oli tõsiasi. Muide, Usin võitis samal võistlusel esikoha ka mullu, seega tiitel sai edukalt kaitstud.

Järgmisel päeval osalesid Kati Sokko ja Gunnar Usin (mõl PK Saaremaa xoHea) duplite turniiril, kuhu oli registreerunud 36 võistkonda. Peale eelturniiri teeniti kahe võidu ja kahe kaotusega 13. koht. Seejärel alistati 16 parema hulgas peetud play-off kohtumistes järjepanu kolm paari ja jõuti finaali, kus tuli kaotusega leppida, tasuks seega väärtuslik hõbemedal. Kolmas Saaremaa mängija Tõnu Munk võistles samuti korralikult, kuid play-off mängudele seekord ei pääsenud.

Užgorodi tuldi sel aastal võistlema Ukrainast, Slovakkiast, Poolast, Ungarist, Eestist, Leedust ja Belgiast. Venemaa on ka tavaliselt esindatud olnud, aga seekord ei olnud nende võistlejad „millegipärast“ kohal.

PK Saaremaa xoHea

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.