main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Pundis kihutamas. Oskar Nisu facebook

Oskar Nisu pingutas meeskonna nimel

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
14.04.2023
08:24

Ameerika Ühendriikide võistlussarjas USA National Cycling Leagues Denver Disruptors meeskonnas sõitev Oskar Nisu pingutas Redlands Classicu teisel 145 km pikkusel etapil meeskonna nimel, kui aitas jooksikuid püüda.

Võistlus toimus 22 km pikkusel ringil, mida läbiti kuus korda. Sees oli ka 6 km 4-5% tõus. Tõusumeetreid kogunes 2800. Oskar Nisu sõnul oli eesmärk mitte terve päev ees lihtsalt tempot teha ja proovida olla minekutes sees. Poolel distantsil sai aga üks mees eest ja varsti veel omakorda kolm meest, kes esimest meest kätte ei saanudki.

„Lasime asjal minna ja hakkasime varsti tempot ees tegema, kui vahe oli 3 minuti kanti,“ vahendas Oskar Nisu, kes koos teise tiimikaaslasega selle töö enda peale võttis ja nii kuni hakkas viimane tõus.

„Teised tiimid tulid ette tempot tegema ja meie jaks oli otsas sellega. Proovisin nii kaua kui suutsin pundiga olla ja viimased 8,5 km läksin juba omas tempos. Kuna aga ilm oli vihmane ja külm, mis nõudis palju energiat, siis ma selle viimased 8,5 km tegelikult kannatasin palju, kuna energia oli otsas lihtsalt ja proovisin kuidagi lõpuni saada. Plaan ei olnud ennast nii tühjaks sõita, aga ma lihtsalt ei suutnud süüa ja juua piisavalt ja sellega ma näppu lõikasin.“

Kolmandal etapil sõidetakse 14-15 km eraldistart. „Loodan, et saan tiimikaaslaselt eraldistardi ratast laenata, et seda võimalikult valutult läbida,“ selgitas Nisu. „Kuigi mingi osa minust tahaks väga ennast proovile panna, siis hetkel pean vaatama suuremat pilti ja ennast võimalikult palju säästma, et olla tiimile olemas viimasel kahel päeval.“

Denver Disruptors kaotas liidrisärgi, kuid midagi ei ole veel kadunud ning sellepärast peabki Oskar Nisu end eraldistardis tagasi hoidma.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.