main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Parimad. SK Kaarma

Mölkkys selgitati karikavõitjaid

Kategooriad: Mölkky
Autor: Alver Kivi
11.06.2023
08:35

Kaubi küla mänguväljakule kogunes 8 neljaliikmelist tiimi, kus üks mängija pidi olema ilmtingimata naine, et välja mängida ajaloos teist korda Eesti võistkondlik karikavõitja mölkkys.

Kaks 4 liikmelist alagruppi, igas kohtumises kolm vooru – paarismäng, sega paarismäng, nellik, meeste trio ja naiste üksikmäng. A-alagrupi võitis ainult hiidlastest koosnenud Katlakivi, teisena pääses nelja hulka saarlaste võistkond Sõrve. B-alagrupi aga võitis karikakaitsja EST Tallinnast napi eduga Team Vallu ees.

Poolfinaalides vastamisi EST ja Sõrve ning Katlakivi ja Vallu. Sõrve seekord vastupanu EST – le ei suutnud avaldada, vastu tuli võtta kaotus 3:7 ja EST edenes finaali. Teine poolfinaal lõppes aga viigiga 5:5. Võitja otsustamiseks oli vaja nn supermängu, mis kestis 75 punktini. Kui alguses dikteeris supermängu Katlakivi, siis lõpueel olid kindlamad “vanameistritest” kubisenud Team Vallu, tõsi nende seas tegi oma tööd korralikult 13 aastane Saaremaa neiu Lisandra Lehtjärv. Vallu finaali 6:5 eduga.

Vahepeal mängiti B-turniiri mängu ja siin kohtusid väljakuperemehed Team Kaubi ja A-Team Tallinnast, kes kasutas naismängijana saarlannat Marelle Lehtjärve. Kodutandril mänginud Team Kaubi siin vastastele erilist sõnaõigust ei andnud ja nii napsati A-Teami ees B-turniiri võit. Team Kaubi mängis koosseisus – Birgit Raamat, Tanel Raamat, Jaanus Raamat ning Boris Lehtjärv.

Kolmanda koha mängus  Katlakivi ja Sõrve vahel ka suurt enam mänguks ei läinud, Katlakivi pani oma paremuse kiirelt 8:2 maksma ja nii kahmati pjedestaali kolmas aste endale. Katlakivi koosseis, – Anni Kingsepp, Virgo Kattel, Vaiko Kivi ja Villem Reitalu. Sõrve neljas ja mängijad – Maie Ader, Enno Kermik, Arvet Kruuser ja Janar Kruuser.

Finaal – karikakaitsja EST ja Team Vallu. Est esimese kahe mänguviisiga ette 3:1,  Vallu nelliku võiduga järgi 3:3. Meeste trio 1:1 ja kokku ikka viik 4:4. Naiste singel – Keity Vaista vs Lisandra Lehtjärv. Seekord said otsustavaks kogemused, kui Keits Voistla kindlustast teist aastat järjest 🏆karikavõidu EST – ile Tallinnast seisuga 6:4. EST mängisid täna Keits Voistla, Märt Niinemägi, Aarne Kauber, Marko Riiu. Teine koht Team Vallule – mängjad Lisandra Lehtjärv, Valeri Filipenko, Urmas Berkmann ning Hanno Voole.

SK Kaarma

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.