main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Marko Siil mängimas Pia Cramlinguga. Alver Kivi

Marko Siil: nii kõva taset pole Kuressaares ammu nähtud

Kategooriad: Male
Autor: Alver Kivi
04.06.2023
09:26

Lisaks paljudele väliskülalistele ja suurmeistritele panevad end Saaremaa Malefestivalil tippseltskonnas proovile ka kohalikud maletajad.

„See on meie maletajatele maakonna meistrivõistluste järel tähtsuselt teine turniir ja nii kõva taset pole Kuressaares ammu nähtud,“ rääkis Saaremaa maleelu vedaja Marko Siil, lisades, et suurmeistreid on ka varem olnud, aga tiitlitega tegijaid on seekord mitu.

„Ka saarlasi on üllatavalt palju mängimas. Ma arvan, et saarlastele oleks päris hea tulemus, kui 50 protsenti punktidest kätte saaks. Meil on reitingutabeli järgi kõik viimase kolmandiku peal ja kui keegi tabeli keskele saaks, siis oleks see päris hea tulemus.“

Marko Siili hinnangul käib turniiril kõva andmine ja närvid lähevad püsti ka. „Kui tuleb vastu ikka nimekas mängija, siis hakkad mõtlema, et lollusi ei teeks,“ sõnas Siil, kellel tuli välkmale avapartiis tunnistada kohe Pia Cramlingu paremust. „Omasugustega mängid lihtsalt oma taseme pealt, aga kokkuvõttes on vahva ka tippudega proovida. Tegin ise ühe vea ja see maksis kätte.“

Marko Siili sõnul mingit erilist ettevalmistust turniiriks ei tehta. „Ega me ju vastaseid ja nende taktikaid ei tea,“ lausus ta. „Kui sulle tuleb vastane, siis näed kellega mängid, aga ega selle lühikese aja jooksul midagi teha ei saa. Paned ikka seda sama avangut, mida kogu aeg mänginud oled. Aga kindlasti on huvitavam, sest mängime teistsuguste vastastega. Muidu omavahel siin pusime, tunned kõiki ja väga suurt pinget ei ole.“

Saaremaa maletajate üldise taseme kohta välk- ja kiirmales ütles Marko Siil, et koos Andres ja Indrek Kuusega on võistkondlikult võidetud Eesti meistrivõistlustel kolmas koht. „Ja kui sel aastal peaks Olev Sults ka tulema Saaremaa alla mängima, siis usun, et välkmales võiks esikuuikusse jõuda küll,“ tõdes ta.

Samas peab Marko Siil tunnistama, et kahjuks mängivad noored malet vähe ja selles mõttes on kahju. „Need, kes kogu aeg on mänginud tulevad võimalusel ikka kohale ja oma võistlustel saame heal juhul kümme inimest kokku. Aeg on kahjuks selline jah,“ märkis ta.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.