main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kolm maletipuu. David Llada, Thilo Gubler, Lennart Ootes

Malefestival toob laua taha naistipud

Kategooriad: Male
Autor: Alver Kivi
12.05.2023
09:07

IV Coop Saaremaa Malefestival saab hoo sisse juba kolme nädala pärast ning osalejate seas on endale kohad kinnitanud mitmed põnevad nimed, nende hulgas ka paljud naistipud.

Praeguse stardinimekirja alusel kuulub naiste top 3 hiljuti 60. juubelit tähistanud Rootsi maletaja Pia Cramling, kes pälvis viienda naisena maailmas rahvusvahelise suurmeistri tiitli (1992).

Pia Cramling on tulnud kahel korral Euroopa naiste meistriks ja naiste maleolümpial on ta võitnud individuaalarvestuses esimese laua mängijana kuldmedali aastatel 1984 ja 1988 ning kolmandat korda aastal 2022!

Noorema põlvkonna esindaja Mai Narva on mitmekordne Eesti naiste meister, kes pälvis esimese Eesti naismaletajana rahvusvahelise meistri tiitli aastal 2022. Mai on tulnud noorteklassis U16 neidude seas Euroopa meistriks ja maailmas U18 neidude seas viiendale kohale. Täiskasvanute arvestuses on Mai Narva tulnud Euroopa naiste meistrivõistlustel kõrgele kaheksandale kohale.

Esimest korda mängib Eestis toimuval turniiril kaasa rahvusvaheline meister Stavroula Tsolakidou, kes on praegune Kreeka naiste esinumber. Stavroula Tsolakidou on tulnud maailmameistriks nii U16 kui U18 neidude seas ning tänavu märtsis toimunud Euroopa naiste meistrivõistlustel jagas ta 136 mängija seas 3.-6. kohta, tulles lisanäitajate alusel kõrgele 4. kohale. Kõik kolm on praegu maailmas tugevuselt naiste top 100 seas.

Saaremaa Malefestival

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.