main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Sten Reinkort saadab palli väravasse. Irina Mägi

Kure pääses kodus Tammeka käest viigiga

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
02.09.2023
20:00

Jalgpalli Premium liigas asus FC Kuressaare kodus küll Tartu Tammeka vastu 1:0 juhtima, kuid külalised lõid oluliselt rohkem momente, millest üks ka realiseeriti. 1:1 viigiga teenitud punkti päästis väravavaht Magnus Karofeldi penaltitõrje.

„Kui olla aus, siis tahtsin esimest korda, et mäng juba ära lõppeks,“ rääkis Kure peatreener Roman Kožuhhovski enda mõtetest kohtumise viimastel minutitel. „Oli väga raske ja seepärast peame 1 punktiga rahul olema. Tammeka oli lõpus standardites väga agressiivne. Muidugi peab andma au ka Maxile, kes penalti tõrjus.“

Kuressaare linnastaadionil viis Sten Reinkort Kure 15. minutil juhtima ja tabas mõni hetk hiljem ka väravalatti. Tammeka viigistas omakorda 40. minutil. Teisel poolajal olid külalised üritavamaks pooleks ja teeniti ka penalti, kuid Kure väravavaht Magnus Karofeld tõrjus Ahmed Adebayo Basheri posti kõrvale suunatud palli.

„Kui rääkida Tartu Tammekast, siis nii kaua kui olen siin töötanud pole nende vastu olnud kunagi kerget mängu,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Vastane oli motiveeritud ja ootasin rasket kohtumist. Kui vaadata, siis oli meil tõesti keeruline, aga sellele on objektiivsed põhjused.“

Kuna tavapäraselt keskväljal tegutsevad Pavel Dõmov ja Andrei Jermatšenko olid kaartide tõttu eemal, siis tuli peatreeneril panna mehi väljakul harjumatutele positsioonidele. „Olime sunnitud tegema koosseisus asetuste muutusi ning mehed olid positsioonidel, kus nad pole igapäevaselt harjunud tegutsema ja seepärast olin teadlik, et kõik asjad ei hakka välja tulema,“ selgitas Roman Kožuhhovski, lisades, et nii ka läks.

„Mairo (Miil) ja Markus (Allast) pole meil just tavapärased algkoosseisu mehed olnud, Oliver (Rass) ja Joonas (Soomre) olid keskel ja kohanemine nõudis teatud aega. Aga usun, et kui Reinkort oleks teise värava esimesel poolajal ära löönud, oleks me mängu palju enesekindlamalt tegutsenud. Aga Tammeka ei ole kindlasti tabelis seal, kus peaks olema. Neil on hea treener ja korralik kvaliteet.“

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.