Karli Allik alustas finaalseeriat võiduga

Kategooriad: Võrkpall
12.04.2023
09:12

Soome meeste võrkpallimeistrivõistluste finaalseeria esimeses kohtumises alistas VaLePa Sastamala Tampere Akaa-Volley 3:0 (25:18, 25:22, 25:14). Karli Alliku arvele jäi kokku 10 punkti (+4).

Esimene finaalmäng kogus tribüünile rohkelt Akalian poolehoidjaid. Nende fännikultuur on Meistri liiga parim, ühtne sinimustvalge riietus, tugev julgustus omadele ka rasketel hetkedel. Valepala fännid vastasid kisale kenasti. Mängus lõid 964 pealtvaatajat suurepärase kohaliku mängumeeleolu, kus muusika ja isegi teated olid osa innustusest.

Esimeses geimis kaitses VaLePa Eetu Pennaneni juhtimisel hiilgavalt Akaa-Volley rünnakuid, eriti teravaima efektiivsusega olid Ali Fazli rünnakud. Kui meeskonna üks liidreid Greg Petty oli veel miinuses, polnud VaLePal probleeme.

Teise geimi seisul 12:5 asendas Joel Itänen Ali Fazli. Itäneni rünnaku ja halbade algustega jõudis Akaa-Volley tasemele 20:20. Seti lõpuhetkedel võttis Karli Allik Beiki avapommi kenasti vastu ja lõpetas seti hiljem resultatiivse rünnakuga.

Kolmas geim oli VaLePa kontrolli all ja väheste vigadega. VaLePa mängus oli silmatorkav rahulikkus ja usk enda tegemistesse. Meeskonna vastuvõtt toimis suurepäraselt ja eksimused jäid mõõdukaks.

Akaa-Volley ründemäng sõltus keskmistest mängijatest. Tulemuslikuim oli ka Saaremaa Võrkpalliklubisse kuulunud Sauli Sinkkonen.