main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ivar Truu. Alver Kivi

Ivar Truu. Alver Kivi

Kabetajad mängisid eeldatud taseme välja

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
07.03.2023
07:25

Omavalitsuste talimängudel Elvas oli Saaremaa valla kabevõistkonnal reitingute järgi 11.asetus, mis tähendas I voorus kokku minemist tugeva Saue vallaga, kellel oli III asetus. Sealt tuli paras „saun“ 2:8 (viigistasid Ivar Truu ja Inge Vara). Nagu arvata oligi, tuli seejärel paar kergemat vastast ning võitsime Alutaguse valda 7:3 ja Kose valda 8:2.

IV voorus mängisime tugeva Kiili vallaga ja kaotasime 3:7. Inge võitis, Ivar viigistas. V vooru vastasel Viljandil olid tugevad noormängijad, mistõttu võitsime ainult 6:4. Päris kurjast oli esimese võistluspäeva lõpetanud 3:7 kaotus Häädemeestele, kus kaotasid meie mõlemad meeste laudade mängijad.

Teine võistluspäev algas matšiga igipõlise vastase Hiiumaaga, kes kabes läbi aegade siiski suuremast naabrist edukam on olnud. Kaotasime 4:6 ka seekord. Et kaotusenumbrid suuremad polnud, selle eest tuleb tänada Siimeon Vahterit, kes võitis päris tugevat Hiiumaa poissi.

Kui eelviimase vooru vastaseks saime tugeva Paide, olime rahul, sest tõenäoline kaotus selles matšis, tähendas nõrgemat vastast viimaseks vooruks. Umbes nii läkski, ehkki kaotus Paidele (2:8) tuli liiga suur ning võit viimases voorus Vinni üle (7:3) liiga väike, et tihedas „pundis“ oluliselt kõrgemale tõusta. 17 võistkonna hulgas tulime 42 punktiga 90-st võimalikust 10. kohale.

Nagu eelmisel aastal Jõhvis, oli ka seekord ülekaalukalt võistkonna kõige edukam Inge Vara naiste laual 13 punktiga 18-st. Siimeon Vahter (Nooruse kool) poiste laual toetas võistkonda 9, Ivar ning Jaan Truu meeste laudadel võrdselt 7 ja Linda Marleen Joosep (Kärla kool) tüdrukute laual 6 punktiga. Noortega jäime väga rahule, seda enam, et mõlemad saavad veel mitu aastat noorte laudadel mängida.

Jaan Truu

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.