main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Grete Gull tegi Eesti GP-l kuldse duubli

Kategooriad: Tennis
Autor: Alver Kivi
17.01.2024
08:37

Tallink Tennisekeskuse väljakutel toimunud Eesti GP-etapil sai Grete Gull esikoha nii üksik- kui paarismängus.

Novembris Alexela Mastersi võitnud Grete Gull ütles, et tema jaoks oli see turniir tõestamiseks, et ta ikka suudab võita. Samas oli ta olnud hädas ka õlavigastusega ning kuu aega ei mänginudki tennist ja pärast seda oli tagasi tulla üpris raske. „See oli mulle endale enesekindluse loomiseks,“ tunnistas ta.

„Ma ei saa öelda, et see oli lihtne. Vaimselt oli keeruline juba see, et viis mängu järjest tuli võita ning suuta kõik kohtumised otsast lõpuni ära mängida ja olla fookuses isegi siis, kui mõni mäng oli lihtsam.“

Naiste turniiril oli esimesena asetatud Gerda Reinaru, kuid finaali ta lõpuni mängida ei suutnud, sest oli sunnitud seisul 0:5 andma Gullile loobumisvõidu. Poolfinaalis oli Gull alistanud Anna Maria Tottrupi (2) 6:3, 7:6. „Finaalis ootasin tasavägist võitlust, aga ta oli eelmisest päevast üsna kurnatud ja ma alustasin hästi,“ märkis Grete Gull, lisades, et ju Reinaru nägi siis, et tal on liiga raske ja andis loobumisvõidu.

Grete Gull tuli kahekordseks võitjaks, sest sai esikoha ka paarismängus koos Tottrupiga. Finaalis võitis esimesena asetatud paar Alissia Aleksandra Kivi ja Marie Johanna Lapimaa (3) 6:3, 6:4.

Grete Gulli hinnangul kadus tema enesekindlus mullu välismaa turniiridel. „Seal kogesin loositud tabelitega väga palju ebaõnne ja sain ikka päris mitu korda järjest esimeses või teises ringis kaotuse,“ selgitas ta, lisades, et praegu on motivatsioon laes ja reedel sõidab ta Tuneesiasse ITF turniirile.

„Ootan väga seal mängimist. Ma pole ammu välismaa turniiridel võistelnud ja pärast Eesti GP-d tahaks sammu kõrgemale astuda. Tahan olla välismängijatele ohtlik vastane ja neid ka võita.“

Lisaks kasvanud enesekindlusele tunneb Grete Gull, et on ka mänguliselt tugevam. „Ma tunnen ennast rahulikuma ja kogenumana,“ lausus ta. „Ma ei võta kõike enam emotsiooni pealt ja suudan endale rahulikult öelda, et isegi kui kaotan ei ole hullu. Siis on vähem pingeid ja lihtsam mängida. See viib pigem eduni, kui vastupidi.“

Grete Gull tahab loota, et on leidnud oma mängu ja eks nüüd paistab kuidas tugevamate vastaste vastu välja tuleb ja kas ta suudab ennast hoida. „Seni jäi ikka pigem psühholoogia taha, aga kuu ajaline tennisepaus mõjus tegelikult kindlasti hästi. Samas olen sellega ka üsna pikalt tegelenud ja tunnen, et olen arenenud. Kui Tuneesias peaks ikkagi tulema tagasilöök, siis võtan rahulikumalt, sest järgmisel nädalal on juba uus turniir.“

Meeste üksikmängus tegi ilma treenerina töötav 28-aastane Kert Kilumets (4), kes väga sageli enam turniiridel ei mängi. Näiteks noormängijate paremikku kuuluva Patrik Rainer Kaljula alistas ta 6:1, 6:2. Aga poolfinaaliks oli Kilumets juba väsinud (kahe esimese päeva jooksul tuli pidada palju mänge) ja seisul 7:5, 2:1 sai Hiiesalu temalt loobumisvõidu.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.