main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võitlus keskväljal. Alver Kivi

Võitlus keskväljal. Alver Kivi

Florale lahingu andnud Kure murdus lõpuminutitel

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
25.10.2020
16:16

Jalgpalli Premium liigas püsis FC Kuressaare kodus liiga liidri FC Flora vastu mängus 80 minutit, kuid pidi lõpuks siiski leppima 0:4 kaotusega.

„Usun, et oli huvitav kohtumine pealtvaatajatele ja olen oma poiste mänguga rahul,“ rääkis Kure peatreener Roman Kožuhhovski. „Viimastel minutitel kaotasime mingil momendil kontsentratsiooni ja Flora klassiga meeskond kasutab selle suurepäraselt ära.“

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises asus tiitlikaitsja Vladislav Kreida 39. minuti karistuslöögist 1:0 juhtima, kuid kodumeeskonda see maha ei murdnud. Flora oli küll teravam ja tabas korra veel ka väravalatti, kuid momendid olid ka Kurel.

„Olime 0:1 kaotusseisus ja püüdsime tagasi mängida,“ märkis Roman Kožuhhovski, kelle hinnangul oli tema meestel ka momente viigistamiseks ja ühte väravat selles mängus kindlasti vääriti.

Kure tegutses väljakul distsiplineeritult, kaitses mängiti agressiivselt ja vastaste pealelööke suudeti blokeerida. Rünnakud toimisid ladusalt ja kiirelt ning Flora väravavahti Matvei Igoneni hoiti pinge all.

„Kaotusseisus tuli meil olla pressingus,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Poisid võtsid vastu julgeid otsuseid nii duellides, kui mängus palliga. Paraku kulutasime ohtralt jõudu ja kogu kohtumise jooksul on edukalt survet avaldada raske. Selle pealt andis viimasel kümnel minutil juba tunda väsimus.“

Nii viis 79. minutil Flora 2:0 juhtima Vlasi Sinjavski, 8. minutit hiljem sai samaga hakkama Markus Poom ja 90. minutil vormistas läbimurdest lõppskoori vanameister Kosntantin Vassiljev.

„Flora oskab vaba ruumi hästi kasutada,“ leidis peatreener. „Väikesed detailid ja nüansid karistatakse kohe ära. Mängijatel on klass olemas, meeskonnas on koondise mehi ja nad näitavad seda.“

Samas ei saa päris rahule jääda sellega, et Flora kasutas resultatiivselt karistuslööke. „Peame standard olukordades olema targemad ja eeskätt vaatama, et oma karistusala lähedal vähem vigu teha. Viimased hetked peame üle vaatama, et järgmistes mängudes neid vigu mitte korrata.“

Roman Kožuhhovski ei usu, et Flora Kuret alahindas ja tegi sellega vastumängu kergemaks.

„Tahan öelda, et mulle Flora meeldib, sest nad on meie vastu alati väga motiveeritud ja kordagi ei ole endale hinnaalandust lubanud. Nad austavad meid ja see on meie meeskonnale suur pluss,“ avaldas ta oponendile tunnustust.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.