main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Delfi Rally Estoniale registreerus Eesti ja Läti meistrivõistluste arvestuses 81 võistluspaari

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
03.07.2024
08:46

Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste neljandale ja Läti meistrivõistluste kolmandale etapile, Delfi Rally Estoniale registreerus kokku 82 võistluspaari 11 riigist.

Ainult Eesti ja Läti meistrivõistluste arvestuses võistlevad autod kannavad numbreid alates 100 ja just numbri all 100 saavad rajale maailmameistrid Ott Tänak – Martin Järveoja, kes võistlevad koduteedel EMV1 klassis Hyundai i20 N Rally1 autoga. EMV1 arvestuses on veel starti tulemas ka kaks Proto autodel võistlevat võistluspaari.

Nii Euroopa (ERC), kui EMV2 klassis on võistlusele registreerunud seitse võistluspaari eesotsas möödunud nädalavahetusel Poola MM-rallil WRC2 klassis poodiumil lõpetanud Robert Virvesega, kelle Škoda Fabia RS Rally2 kõrvalistmel istub sel korral Craig Drew.

EMV3 klassis ehk Rally3 autol teeb uue meeskonna LightGrey värvides esimese stardi Joosep Ralf Nõgene, kelle kõrval istub kaardilugejana Aleks Lesk (Renault Clio Rally3).

Esiveoliste EMV4 klassis on end hooaja neljandale etapile registreerinud üheksa võistluspaari. Lisaks EMV4 klassile on end ERC Juniori arvestuses proovile panemas Jaspar Vaher, kelle kaardilugeja on Sander Pruul (Ford Fiesta Rally4). Lõuna-Eesti teedel on neile tulnud konkurentsi pakkuma ka Estonian Junior Challenge arvestuse liider Kevin Lempu koos Hendrik Kraaviga.

Klassis EMV5 on stardis Karl-Kenneth Neuhaus Subaru Imprezal ja kelle kaardilugejaks on Inga Reimal.

Kui eelnevates klassides on lisaks eestlastele olnud ka välisvõistlejaid, siis klassis EMV6 on kõik 12 registreerunud ekipaaži võistlemas Eesti litsentsiga. Saarlastest on stardis Karl Jalakas ja Janek Kundrats BMW N3-ga, Aaron Nau ja Jaanus Bõstrov BMW E36 M3, Kermo Laus ja Alain Sivous BMW 316, Daniel Lüüding ja Karmo Rander BMW M3, Romet Klee ja Karel Eist BMW 318is, Markus Pruul ja Geito Reek MBW E30.

EMV7 klassi 11 ekipaažist koosneva stardirivi avab Sander-Erik Tiis koos Fredi Kostikoviga VW Golf II-ga.

EMV8 klassis on startijaid kaks, Saaremaad esindavad Taavi Piipuu ja Oliver Mägi (BMW 116).

Delfi Rally Estonia raames sõidetakse tänavu 14 kiiruskatset, millest kümnel võistlevad ka Eesti ja Läti meistrivõistluste punktidele sõitjad. Veoautode klassi EMV9 osalejad võistlevad kuuel kiiruskatsel. Ainult Eesti meistrivõistluste arvestuses võistlevad sõitjad stardivad pärast Euroopa meistrivõistlustel osalejaid.

Ralli sõidetakse Tartu, Otepää ja Lõuna-Eesti teedel 5.-7. juulini.

 

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.