Vasakult Henri Lember, Rico Robert Alliksoon, Artur Ader. Saaremaa Merispordi Selts
Saaremaa Merispordi Selts (SMS) noorte purjetajate Baltic Workboats Sailing Team võistlejad osalesid nädalavahetusel Kalevi Jahtklubi korraldatud Kuldseekli regatil. Võistlustelt naasesid noored esimese ja kolmanda kohaga ning võistkondlikult saavutati teise koha karikas.
Saaremaalt kolm poissi seilas Optimist klassi ja üks Zoom8 klassis (kelle võistlus lõppes laupäevaga tervise tõttu). Noored purjepoisid näitasid, et on osavad mitte ainult purjetamises vaid ka jooksus ja ujumises ning pühapäevasest koondtabelist selgus, et lausa kaks karikat Optimist klassis saab Saaremaa noorte purjetajate kätte – esikoha karika sai Rico Robert Alliksoon, Henri Lember sai kolmanda koha karika. Meeskonnas olnud Artur Ader purjetas end 22´ks.
Kolme poisi eduka sõidu tulemusena toodi lisaks koju veel ka võistkondlik teise koha karikas. Noorsportlasi abistas Tallinnas treener Viktor Umb, koduvetes on toeks ka treener Kristiina Klaos.
Üht pikimate traditsioonidega Optimist klassile peetavat võistlust Eestis korraldatakse alates aastast 1966 ja sellega mälestatakse legendaarset purjetamistreenerit Taavi Orgu. Kui tavaliselt tähendab purjetamisvõistlus siiski eelkõige merel jõukatsumist, siis Kuldseekli regatil on lõpptulemuse saamiseks vajalik osaleda ka jooksus, mis toimus reede õhtul, ning laupäeva hommikusel ujumisel, lisaks siis laupäeval ja pühapäeval purjetamissõidud, mida seekord oli viis.
Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.
Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.