Ross Donaldson, Jorgen Pettersson ja Robbie Fraser kohtusid, et arutada Orkney võimalusi Saarte mängude korraldamiseks. IIGA
Põhja-Šotimaal asuv 19 000 elanikuga saar Orkney tahab saada Saarte mängude korraldajaks.
Orkney Saarte Mängude Assotsiatsiooni esimees Ross Donaldson ja aseesimees Robbie Fraser on võtnud eesmärgi korraldada Saarte mängud 2023. aastal. Mõtte õnnestumisel oleks Orkney väikseim neid võistlusi võõrustanud saar.
„Rahvusvaheline Saarte Mängude Assotsiatsioon (IIGA) on saari alati julgustanud mitte ainult võistlustel osalema vaid neid ka ise korraldama,“ rääkis IIGA peakomitee esimees Jorgen Pettersson.
Orkney on üritanud saada mängude võõrustajaks 1989. ja 1991. aastal, kuid edutult. Ross Donaldsoni sõnul on aga saarel toimunud olulised arengud ja spordirajatistesse on tehtud palju investeeringuid.
Praegu on juba otsustatud, et 2015 toimuvad mängud Jerseyl ja 2017 Gotlandil. 2019. aastaks on taotluse esitanud Fääri saared, kelle soov kinnitatakse järgmisel aastal. Läbirääkimised käivad 2021. aasta osas Menorcaga ja Orkney plaanib kandideerida 2023. aasta korraldusõigusele.
Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.
Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.