main banner
Saaremaa Spordisõber logo




Poodiumil. Erakogu

Poodiumil. Erakogu

Mihkel Räim Türgis kolmas

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
02.04.2021
15:00

Türgis sõidetava Mevlana velotuuri teisel etapil sai Mazowsze Serce Polski Cycling Team rattur Mihkel Räim finišis kolmanda koha.

Täna oli veidi künklikum maastik ja seetõttu ka ratturitele põnevam. Tõusud olid ikka enamasti suure tee peal ja see tegi asja lihtsamaks. Esimesed 20 km oli täiesti sile ja Mihkel Räim hoidis end rahulikult pundis, polnud vaja rapsida. Seejärel tuli esimene tõusuke, mis mindi päris korraliku hooga.

„Kerge ei olnud, aga samas enesetunne oli hea ja veidi isegi nautisin seda,“ rääkis Mihkel Räim. „Kuna sõit oli 1000 m – 1600 m merepinnast, siis andis mõneti tunda ka kõrgmäestiku olud. Mingi hetk sai väike grupp eest minema ja liidermeeskond alustas tööd, kuigi minu meelest pole vaja olnud end nii “pilpaks” panna.“

Mihkel Räime sõnul läks 90 km järel asi huvitamaks, kui keerati väiksemale teele. Tee kvaliteet andis küll soovida, aga see eest olid mõned head järsud nukid. Seal läks uuesti võidusõiduks, kus 25 km enne lõppu oli viimane tõus.

„Juba hommikul ütles meeskonnakaaslastele, et kui tunnen hästi, siis võiks minna seda korraliku tempoga,“ märkis Räim. „Nii me tegimegi, sest jooksikud olid ikka veel ees ja vahe oli 2 minutit. Tõime selle 1.15 peale ja 10 km enne lõppu oli vahe 30 sekundit, siis äkki suurenes. See mulle pähe ei mahu, kuidas need mehed, kes väga tundmatud, sellist tempot tegid ja pundist põhimõtteliselt tugevamad olid. See läheb müstika kategooriasse. Lõpuks kasutasime ära endal viis meest, sest muidu tõesti ei oleks neid kätte saanud. Kuna ees olid ka türklased, siis me arvame, et nad said abi kas autodelt võit motikalt. Igatahes poisid tegid super tööd ja saime napilt jooksikud kätte.“

Mihkel Räime hinnangul alustas osa mehi finišit ilmselgelt liiga vara ja see oli vesi tema veskile ning ootas ta õiget aega. „Ei oskagi öelda, korra pidin finišeerides jala sirgu laskma, sest ees tehti ohtlik lüke, aga seejärel sain edasi spurtida,“ lausus rattur.

„Kolmas koht, hea, aga samas võita on vaja. Väärisime poodiumi kõrgeimat astet, sest meeskonnakaaslased nägid palju vaeva, et saaksin finišit teha. Võitis Minski mees, aga ütleme nii, et nemad seda ei väärinud, sest kordagi ei teinud tööd, ega pakkunud abi. Parasiidid, aga eks karma on bitch .“

Homme on kavas 113 km pikkune etapp, aga see on juba päris raske. Pea 2000 tõusumeetrit  jääb ehk Räimele liiga raskeks. „Õnneks on meil selleks etapiks ka mehed olemas, aga sellegipoolest annan oma parima ja ehk suudan üllatada,“ oli ta jätkuvalt optimistlik.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.