Liina Kolk võitis Tallinna regati

Kategooriad: Purjetamine
12.06.2023
08:29

Pühapäeval lõppesid Tallinn Jahtklubi karikavõistlused, mis ühtlasi on Garmin purjetamise võistlussarja esimene etapp, sel hooajal kahepaatidele 29er, 49er, 49FX ja RS Feva ja ILCA 6 ja ILCA 7 paadiklassides.

Reedel alanud võistlusel Lohusalu sadamas osales kokku 106 paatkonda. Võistleldi kahel rajal, esimesel ühepaadid ja teisel kahepaadid. Ilmaolud olid võistlejate jaoks ideaali lähedased, soojakraadid ulatusid kahekümneni, päike paistis ja seda kõige olulisemat- tuult jagus kõigile kolmele võistluspäevale, vahendab puri.ee.

RS Aerode paadiklassis võidutses Saaremaa Merispordi Seltsi purjetaja. Võistles kokku üheksa sportlast, nendest parim oli Liina Kolk kes üheksast sõidust kaheksa võitis ja sellega oli esikoht juba kindel. Teise koha omanik Rait Rand jäi Kolk-st maha kuue punktiga. Pjedestali kolmandale astmele purjetas end Andres Haavel.

ILCA 4 klassis saavutas Meribel Vahstein tüdrukute arvestuses kolmanda koha, Olger Hannes Mets poiste arvestuses 5.koha ja Artur Ader 6.koha. ILCA 6 klassis saavutas Georg Paomees 18. koha.

Järgmine Garmin purjetamise võistlussarja etapp toimub 13.-16.07 Tallinn race-l mis on ühtlasi RS Feva, 29er, 49er ja 49erFX paadiklassidele Eesti meistrivõistlused.