Jooksjate karavan on teele asunud. Irina Mägi
4. mail toimus 38. Kuressaare Linnajooks ning vaatamata halastamatutele ilmaprognoosidele ei olnud ilm kõige hullem ning jooks sai osavõtu- ja elamusterohke. Erinevaid distantse oli läbimas 1314 osalejat, mis on arvult võrreldes eelmise aasta ilusa ilmaga toimunud jooksuga isegi pisut rohkem. Statistiliselt olid osalejate arvud 10 km jooksus 224, 5 km jooksus 531, 5 km matkal 295 ja lastejooksus 264.
Meeste 10 km distantsi valitsesid „mandrikad“ ning saarlastel seapuhku esikuuikusse asja polnud. Üldarvestuse võitjaks krooniti Raido Mitt (#Headinimesed) ajaga 31.59. Talle järgnesid Ülari Kais (SK Jooksupartner, aeg 32.30) ja Marti Medar (Treeningpartner, 33.21). Naiste 10 km distantsi üldarvestuse võitis juba mitmendat aastat järjest Saaremaalt pärit Liliana Torn (Täppsportlased), kelle ajaks märgiti 39.16. Üldarvestuses sai teise koha Anne-Ly Palm (Prorunner, aeg 40.21) ja kolmas oli Silja Jürs (Sparta SK, aeg 41.32).
Meeste 5 km distantsi üldarvestuses võtsid saarlased sedapuhku eelmise aasta võitja Hardi Kaska ees kaksikvõidu ning võitjaks krooniti Mairo Mändla (Kivi CB Trading OÜ) ajaga 16.35. Talle järgnesid Janar Mai (Silveston, aeg 16.47) ja Hardy Kaska (Sparta SK, aeg 17.03). Naiste 5 km üldvõitjaks tuli teist aastat järjest Õnnely Rahu (Leisi Keskkool) ajaga 19.36. Teise koha sai Eliise Hoogand (Treeningpartner) ajaga 19.52 ja kolmas oli Kädi Lepberg ajaga 21.14.
Tegu oli taaskord Saaremaa osavõturohkeima tervisespordi üritusega ning loodetavasti jäid päevaga rahule nii osavõtjad kui ka ergutajad. Kõik osalejad said kaela uhiuue kujundusega linnajooksu medali ning lisaks sportlikule tegevusele aitas meeleolu luua Kaitseväe orkestri ajateenijate bänd „Kitarripatarei“. Uudne oli jooksu jaoks seegi, et start ja finiš ei olnud sedapuhku tulenevalt kesklinna remondist linna südames.
Linnajooksu korraldajate esindaja Mati Mäetalu märkis, et vaatamata „kehvale suusailmale“, läks päev igati korda ja oli osavõturohke. „Oleme väga rahul, et Kuressaare Linnajooks on hakanud üha rohkem kohale meelitama jooksuhuvilis mandrilt ja seda suuresti tänu meie eelmise aasta liitumisele Selveri Linnajooksude sarjaga. Eriti ilmekalt tuleb see esile 10 km distantsil, kus üle poolte osalejatest on juba mandrilt. See näitab, et tasapisi on Kuressaare Linnajooks hakanud kohta sisse võtma ka Eesti jooksukalendris.“ tõdes Mäetalu.
Kõigi osalejate vahel loositi välja ka jalgratas ja selle õnnelikuks omanikuks osutus Aureelika Lopp.
Kuna Kuressaare Linnajooks on toimunud viimastel aastatel ühel päeval talgutega „Teeme ära“, otsustasid korraldajad, et järgmise aasta jooks toimub pühapeval. Seda selleks, et talgulised ja jooksuhuvilised ei oleks enam dilemma ees, et kummal üritusel osaleda.
Selleaastased linnajooksu tulemused leiab veebiaadressilt www.championchip.ee
Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.
Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.