
Torn - Toom ERC Liepaja rallil. Sven Kollus
Laupäeva hommikul anti Lätis start hooaja viiendale autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) etapile. Võistlust alustas 81 võistluspaari, kelle hulgas ka Ken Torn – Andrus Toom (Ford Fiesta Rally2). Kauri Pannas jääb lõunanaabrite juures sõidetavast etapist eemale tervislikel põhjustel.
Reedel sõidetud kvalifikatsioonikatsel said Torn – Toom kirja üheksanda aja ja startisid ka laupäevastele katsetele üheksanda autona. Rally Liepāja avapäeval sõideti kokku kuus kiiruskatset, kogupikkuses 85,94 katsekilomeetrit. Kui võiks arvata, et üheksas stardikoht võiks kruusarallil olla hea, siis rajaolud tõestasid vastupidist. Päeva alustasid eestlased kolme järjestikuse üheksanda katseajaga. Hoolduspausile said Torn – Toom kaheksandalt kohalt. Liidritest, kelleks olid Mārtiņš Sesks – Renars Francis jäid nad maha 26,6 sekundiga.
Peale lõunapausi jätkati korduvkatsetega ja nendelt Torn – Toomile kaheksas, päeva parim viies ja seitsmes katseaeg. Ligi 90 katsekilomeetrise võistluspäeva lõpetasid eestlased viiendal kohal. Koduteedel sõitvatest lätlastest jäävad nad enne pühapäevaseid katseid maha 45,6 sekundiga. Poodiumi viimasest kohast lahutab eestlaseid 13,3 sekundit.
Ken Torn: „Eilne väike sõiduviga kvalifikatsioonikatsel maksis meile tänaseks stardikoha, mis polnud ideaalne. Kuigi tegin täna ka väikeseid sõiduvigu, siis proovisid teisel ringil paremini asjadega hakkama saada ja see ka õnnestus. Proovime homseks auto paremaks saada ja heidelda poodiumikoha nimel.“
Andrus Toom: „Omavahelise koostöö osas kõik toimis ja probleeme polnud. Eilse mikrovea tõttu tänane stardipositsioon parim polnud ja just esimesel ringil oli puhastamist päris palju. Kuna võistlejaid on siin päris palju, siis oli seda puhastamist omajagu ka teisel ringil. Sinna see aeg läks ja mõned väiksed kohad, kus oleks saanud ise paremini, kuid ei midagi suurt ja kõik ok. Kokkuvõttes saame tänasega rahul olla ja homseks on meil hea stardikoht.“
ERC Rally Liepāja järjestus peale SS6
1.Mārtiņš Sesks / Renars Francis 43.50,8
2.Efren Llarena / Sara Fernandez +22,9
3.Tom Kristensson / Andreas Johansson +32,3
4.Mikko Heikkilä / Samu Vaaleri +38,4
5.Ken Torn / Andrus Toom +45,6
Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.
Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.