
Hindrek Pulk jälgib mängu. Gertrud Alatare
Eesti klubide osalusel toimunud võrkpalli Saja Liiga esimesed veerandfinaalid olid mõlemad viiegeimilised, vahendab volley.
Pärnu Võrkpalliklubi avas oma kohtumise Tartu vastu küll Tamar Nassari ässpallinguga ja juhtis esimeseks tehniliseks mõtlemisajaks 8:4, ent pärast seda hakkas tiitlikaitsja punkt-punkti haaval mängu tagasi tulema. Esimest korda püüti Pärnu kinni seisul 13:13, juhtima läks meeskond aga Kevin Soo eduka bloki järel seisul 17:16. Viigini Pärnu enam ei jõudnudki ja geimi lõpetas Henri Treiali kaval löök väljaku tagumisse nurka.
Ka ülejäänud matšis jätkus ohtralt põnevust, kuid kodupubliku kurvastuseks pidid tartlased lõpuks siiski vastaste paremust tunnistama. Kohtumise lõppnumbrid olid 2:3 (25:23, 21:25, 25:21, 15:25, 11:15). Blokipunktide arvestuses olid meeskonnad võrdsed, rünnakul tekkinud väikese kaotuse (46,6 protsenti vs. 52,1 protsenti), tegi Tartu tagasi vastuvõtul (54,3 protsenti vs. 48,6 protsenti). Küll oli ohtlikum aga Pärnu meeskonna serv. Suvepealinna meeskond lõi tosin ässa ja eksis 15 korral, Tartu näitajad olid viis ja 23.
Mängu resultatiivseim oli Pärnu põhipommitaja Hindrek Pulk 26 punktiga, millest viis tulid pallinguga. Võimsas hoos oli ka temporündaja Timo Tammemaa, kes tõi 14 punkti, jäädes 13-ga plussi. Ta realiseeris kümnest tõstest kaheksa ja ei eksinud 17 servist mitte ühelgi, küll kogunes rahvusmeeskonna liikme kaukasse aga neli ässpallingut.
Rakvere ja Selver Tallinna veerandfinaal kulges sama stsenaariumi järgi: Rakvere võitis esimese ja kolmanda geimi, põhiturniiri kõrgemal lõpetanud Selver teise ja neljanda. Otsustava geimi lõpus said mõlemad meeskonnad eduseisus olemist nautida, ent lõpuks sai Lääne-Virumaa klubi magusa 16:14 võidu. Terve kohtumine läbi numbriteprisma Rakverele 3:2 (19:25, 25:22, 25:22, 17:25, 16:14).
Kahe võistkonna selge vahe oli vastuvõtul, kus Rakvere näitaja oli 54,1 protsenti (suurepärane 18,4) ja Selveril 38,5 (suurepärane 9,9) protsenti. Võitjatele tõi veebruarikuu parimaks mängijaks valitud Andris Õunpuu 17 punkti, Kevin Saar lisas 16 punkti. Selveri poolel tõi Karli Allik 8 ja Mihkel Tanila 5 punkti.
Ülejäänud kahes veerandfinaalis astusid sammu finaalturniiri suunas kõrgema asetusega Läti klubid. VK Biolars/Jelgava alistas võõrsil 3:1 (25:15, 26:24, 17:25, 25:16) leedukate Vilniuse Flamingo Volley-SM Taurase ja RTU/Robežsardze 3:0 (25:22, 25:21, 25:18) Poliurs/Ozolnieki.
Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.
Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.