Järjekordne mäng on algamas. saaremaajk.ee
Saaremaa 2013. aasta meeste jalgpallimeistrivõistluste statistika.
28. maist – 14. augustini mängiti kokku 29 mängu, milles löödi 143 väravat ehk keskmiselt 4,77 mängus. Väravani jõudis 61 mängijat.
Väravalööjate edetabeli esikümme:
Omaväravaid löödi 4 (2 FC Smuuli mängija Karli Saar), penaltilööke määrati 11 (3 ei realiseerinud FC Smuuli võistkond).
Kohtunike poolt näidati ühte punast (Keito Liiv FC Taritu) ja 33 kollast kaarti. Võistkondadest kõige viisakam:
Torgu 2, Kaarma SK 3, Kärla ja FC Smuuli 4, Leisi JK 7, FC Taritu 13+1 kaarti.
Pealtvaatajaid käis mänge jälgimas 585 ehk keskmiselt mängul 20,17. Publikulemmikuks oli Leisi st. 145 pealtvaatajaga (rekord ühel mängul 45)
Jrk.nr. |
Meeskond |
Võidud |
Viigid |
Kaotused |
Väravate vahe |
Punktid |
1 |
FC Taritu |
9 |
1 |
0 |
30:8 |
28 |
2 |
Torgu |
7 |
1 |
2 |
42:13 |
23 |
3 |
Kaarma SK |
5 |
1 |
4 |
26:21 |
16 |
4 |
Kärla |
3 |
1 |
6 |
18:32 |
10 |
5 |
FC Smuuli |
2 |
0 |
8 |
14:39 |
6 |
6 |
Leisi JK |
2 |
0 |
8 |
13:30 |
6 |
FC Taritu: Peeter-Jaak Ait, Erki Alas, Argo Kabel, Kristo Kallas, Andri Kasela, Algis Kelder, Alvin Kuuskmäe. Ilmar Leimann, Keito Liiv, Kaarel Mai, Kristen Mere, Mark Kristjan Pitk, Kalmer Prostang, Martin Prostang, Edmond Salong, Priit Salong, Raimond Salong, Kristo Salumaa, Sander Seeman, Margus Valge.
Torgu: Mart Undrest, Lauri Noot, Marion Toompuu, Veiko Tasa, Mikko Undrest, Janek Meet, Reigo Äär, Andre Anis, Andri Altmäe, Riho Timm, Kustas Kobin, Laur Vatsfeld, Janek Piht, Stenver Matt, Imre Kiier, Argo Pruul, Hendo Väli, Alari Saar, Timo Ojavee, Andrus Ruttu.
Kaarma SK: Heiki Sink, Rego Rüütel, Meigo Kaare, Gunari Kuris, Sulavi Pruul, Raiko Tõhk, Priidik Pihel, Ando Siim, Kaarel Kööp, Marko Saar, Kaarel Raamat, Kevin Rand, Mihkel Alamaa, Roland Tall, Kenno Vahelaid, Sander Rosin, Mihkel Leppik, Mart Maripuu, Kaidor Sepp, Martin Munk
Kommentaarid asjaosalistelt
Kohtunik Martin Salong
Väga teretulnud ettevõtmine ja ka taseme poolest täiesti korralik jalgpall. Tore, et endised tippjalgpallurid leiavad motivatsiooni veel mängida ja oma oskusi teistele nii edasi andes ka publiku väljaku äärde meelitavad.
FC Taritu esindaja Martin Prostang
Tänasel päeval on raske millegagi mitte rahul olla. Kui tuleb see aeg mil väljakul on kolm kohtunikku, siis oleks kogu üritus rahulikum ning probleemivabam. Ühe kohtunikuga ongi raske suluseise määrata, kuid siiski on keeruline pingelistel momentidel rahulikuks jääda. Ja see 20 mängija teema võiks ka veidi konkreetsem olla. Kui 20 mängijaga hooaega välja ei vea, siis võiks see number näiteks olla 25. Üldjoontes on kõik siiski positiivne. Kui kohtunike otsused vahest tundusid kahtlased, siis mäng ise, vigade ning toorutsemiste näol, on palju puhtamaks muutunud, kui esimestel aastatel. Mängijad ning meeskonnad on suure sammu edasi teinud, kvaliteet on tõusnud. Taritu on rahul!
Torgu esindaja Mart Undrest
Toimus järjekordne väga meeldiv suvine jalgpallivõistlus ja hea meel on näha uusi meeskondi võistlustules. Selleks, et konkurentsis püsida, peavad vanemad mängijad endast maksimumi andma ja edu saladuseks on nooremate mängijate edukas lülitumine võistkonda – ainult sel viisil on võimalik kõrgemate kohtade eest heidelda. Pisut kahju on sellest, et igal võistkonnal ei ole oma kodustaadioni, mis tooks kindlasti kohale ka rohkem pealtvaatajaid, kuid on lootust, et lähiaastatel see olukord paraneb.
Kaarmaa SK esindaja Kaarel Kööp
Selle aasta Saaremaa meistrivõistlused jalgpallis võib SK Kaarma jaoks igati korda läinud hooajaks nimetada. Eelmise aasta viies koht sai kõige tuhmima, kuid siiski medali vastu vahetatud. Eks hooaja jooksul oli nii häid, kui halbu hetki. Algus oli väga raske, kuna koos mängitud oli vähe ning see andis ka esimestes mängudes tunda. Torgu ja Tarituga esimes kahes voorus me just erilist mängupilti näidata ei suutnud, aga mida hooaeg edasi seda tugevamaks ja ilusamaks mäng muutus. Meeskond „kasvas kokku“. Poisid võitlesid igas mängus hingega ning nii nimetatud staaritsemist ei toimunud, toetati üksteist ning meeskonna vaim oli tugevam kui eelnevatel aastatel. Meeskonna eest sai „jala valgeks“ seitse mängumeest: Rego Rüütel, Marko Saar, Heiki Sink, Gunari Kuris, Mihkel Alamaa, Kaarel Raamat ja Kenno Vahelaid Parim Rego Rüütel 12 väravaga. Tulevikule mõeldes võiks õelda, et talvel on kindlasti plaanis osaleda mõnel saalijalgpalli turniiril, kuid põhirõhu paneme siiski 2014. aasta Saarema meistrivõistlustele. Kuna sel hooajal päris mitu meest oma tugeva taseme/enesekindluse tõusuga üllatasid, võiks järgneval hooajal ka kõrgemat kohta sihtida. Meeskond tänab oma fänne ning ka vastaseid.
Kärla esindaja Rasmus Rahnel
Kuna osalesime Saaremaa meistrivõistlustel esmakordselt, ei oleks nagu midagi kurta. Olime arvestanud, et rahvaliiga ja meistrivõistluste tase on erinev ning ega me võitu päris püüdma tulnudki. Kindlasti aitas taseme erinevus meie meeskonnal areneda ja loodame mängida meistrivõistlustel ka järgnevatel aastatel.
FC Smuuli esindaja Rein Rand
Hooaja lõpuks suutsime oma potensiaali realiseerima hakata, kuid algus jäi vähese treenituse taha. Hooaja lõpus võidetud kaks mängu annavad innustust ja aitavad unustada hooaja alguses saadud suured kaotused. Kuigi me jäime oma debüüthooajal eelviimaseks, loodame järgmisest aastast paremat. Me nägime, mis tase Saaremaa jalgpallis on ning järgmine aasta võitleme juba medalite eest.
Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.
Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.