
Siim Pildre läbimurdel. Alver Kivi
Viiendas klassis korvpallitrennis käima hakanud Siim Pildre tegeles enne seda jalgpalliga, kuid üsna kiiresti sai ta aru, et see pole ala, millega tõsisemalt tegelema hakata.
„Kuna minu vend Ats tegeleb samuti korvpalliga, siis tahtsin tema moodi olla,“ põhjendab Siim Pildre oma valikut. „Mäletan, kui veel algklassides käisin, siis ta võttis mind KG saali kaasa, tegi seal oma sõpradega koos trenni ja mulle sättis samal ajal ühe korvi väga madalale, et saaksin harjutada.“
Suurema osa senisest karjäärist on noormees mänginud oma kasvatajaklubi SK Vesse ridades, kuid alates eelmisest hooajast kuulub ta paralleelselt ka esiliigaklubi BC Hundid/ ASSA Abloy koosseisu.
Mängujuhi arvates on tema treenerite Enn Laanemäe ja Marko Oolu lähenemine mängijatele ja treeningutele suhteliselt erinev. „Laanemäe on range ja karm ning eksimuse korral võid kõvasti mööda päid ja jalgu saada, kuid ma ei väida, et see vale taktika on, sest see paneb mängijat rohkem mõtlema, mis on õige ja vale,“ märgib ta, lisades, et Ool on natuke julgustavam ja annab meestele väljakul rohkem vabadust ning igaüks saab täita rolli, mis talle kõige paremini sobib.
„Samuti on neil treeningute iseloom suhteliselt erinev, sest Laanemäe käe all harjutavad enamasti noored ning ta paneb seetõttu põhirõhu individuaalsele tööle, samas Ool üritab mehi meeskonnana käituma panna ning rõhub palju kaitsele ja mängu üldpildile,“ võrdleb ta oma juhendajaid.
Kui eelmine hooaeg läks Pildrel esiliigaga kohanemiseks ja mänguaeg jäi väga episoodiliseks, siis sel aastal on tal meeskonnas juba olulisem roll ja mänguminutidki vaikselt kasvavad.
„Meie tiimi komplekteeritus on väga hea, enamus mehi on aastaid kokku mänginud ning nüüd on vaja ainult pusletükid kokku panna ja esiliiga final-four ei ole mingi utoopia,“ räägib ta.
Enda nõrkustest korvpallurina rääkides tõdeb noormees, et kuna 197 cm pikk vend talle kasvu eriti ei jätnud, siis on tal 179 cm juures keskmängijate vastu suhteliselt raske.
„Kuna olen lühike, siis jääb pikkade vastu tihti julgusest puudu, aga iga trenni ja mänguga tunnen ennast üha paremini ja loodetavasti hakkavad kolmepunktivisked ka hooaja edenedes paremini tabama, mis teeb minu vastu mängimise vastastele kohe tunduvalt raskemaks,“ on korvpallur optimistlik.
Isiklikus plaanis loodab 19-aastane tagamees sel hooajal meeskonda lõplikult sisse sulanduda ja leida endas enesekindlust, et teha häid sooritusi ning seeläbi teenida järjest rohkem mänguminuteid. Lisaks esiliigale käib ta võimaluse korral abiks ka teises liigas mängival SK Vesse võistkonnal, kus ta on noore meeskonna üks kogenumaid.
Samuti jätkab Pildre mängimist Saaremaa meistrivõistlustel, siirdudes tulevast hooajast Saare Ereki meeskonda. „Maakonna meistrivõistlused on alati väga põnevad ja ootan neid juba pikisilmi, sest Ereki tiimi juhtkond on head tööd teinud ja lisaks minule on leitud veel tugevaid täiendusi ning kindel eesmärk on võita tiitel,“ seab TTÜ-s teedeehitust õppiv korvpallur meeskonnale kõrged sihid.
Enda tulevikuplaanide kohta ütleb ta: „Usun, et iga korvpalliga tõsisemalt tegelev poiss sisimas loodab jõuda meistriliigasse, nii ka mina. Tahaks ikka mõne hooaja nuusutada tõelist Eesti tippkorvpalli, aga eks tulevik näitab, kas ma jõuan nii kaugele…“
Vabaaega jääb Pildrel korvpalli ja kooli kõrvalt üsna vähe, aga natuke siiski. „Kui aega leian, veedan selle koos sõpradega ja nädalavahetustel üritan ikka võimalikult tihti Saaremaale jõuda, et näha oma peret ja tüdruksõpra. Samuti käin Spaas, et nädala sees tekkinud pinged maandada ja lihtsalt lõbutseda,“ räägib ta.
Lõpetuseks lisas Siim Pildre, et ükski fänn teda kartma ei pea ja autogramme jagab ka soovijatele meeleldi.
Karli Saar
Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.
Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.