Vendadele Kuusnõmmedele Läti meistrivõistlustel hõbemedalid

Kategooriad: Kulturism
25.04.2016
08:14

Riias toimusid Läti lahtised meistrivõistlused kulturismis, kus Eestit oli esindamas 45 sportlast, teiste hulgas ka Raigo ja Rain Kuusnõmm, kes võitsid hõbemedalid.

Kulturismi kategoorias oli Raigo Kuusnõmm seekorda ainuke eestlane ja ta saavutas seal auväärse teise koha. Tegu oli avatud kategooriaga, kus kehakaalu limiite ei olnud. Nii võistlesid 70 kg mehed 130 kg meeste vastu. Kokku oli laval 11 kulturisti Lätist, Leedust, Eestist ja Venemaalt.

Võitis kategooria kohalik legend, kes on kaks korda kauem kulturismiga tegelenud, kui Raigo Kuusnõmmel vanust on. „Hiljem kuulsin kaasmaalastelt ja sõpradelt, et  neile tundub, et kodus tehti legendile  lihtsalt võit,“ lausus Raigo Kuusnõmm.

„Eks see on ikka sellest, et mõtled lihtsalt mille taha parem koht võis jääda. Vormiga  ei tundund talle alla jäävat, kuigi kaaluvahe meil oli pakun julgelt 20-25 kg.“

Kokkuvõttes on Raigo Kuusnõmm tulemusega väga rahul ja ta näeb, et  liigub õiges suunas. „Vorm oli parem, kui eelmisel nädalal. Samas tunnistan, et reservi veel on ja tuleb täiskäigul edasi minna, et juba sellel laupäeval kodupubliku ees Eesti karikavõistluste raames  oma treeneri Ott Kiivikase kõrval väärikalt seista.“

Sama päeva õhtul toimub Salme Kultuurikeskuses veel Baltimatš. Kes pääseb Eestit Baltimatšile esindama selgub karikavõistluste tulemuste põhjal.  Kohale on oodata ka Läti legendi kellele Raigo Kuusnõmm kaotas ja ta loodab juba kodus revanši võtta.

Väga hea avavõistluse tegi ka Rain Kuusnõmm, kes saavutas klassikalise kulturismi avatud katekoorias 10 mehelises konkurentsis väga kõrge teise koha.  Saarlastest võistles veel ka Mari Pukk.