main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Torn - Pannas rajal. Sven Kollus

Torn - Pannas rajal. Sven Kollus

Torn ja Pannas tõusid Poolas viimase katsega poodiumikohale

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
11.06.2022
22:39

Sel nädalavahetusel sõidetakse Poolas autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) hooaja neljas etapp. Torn ja Pannas kaotavad liidrile, kodupubliku ees võistlevale Mikołaj Marczykile (Škoda Fabia Rally2 evo) 24,6 sekundiga. Teine on rootslane Tom Kristensson (+20,4, Hyundai i20 R5) ning neljandat kohta hoiab hispaanlane Efren Llarrena, kes kaotab saarlastele kõigest 0,3 sekundiga.

Neljapäeva õhtul Mikołajki Arena publikukatsega alanud Euroopa autoralli meistrivõistluste Poola etapp jätkus reedel seitsme kiiruskatsega. Ken Torn – Kauri Pannas (Ford Fiesta Rally2) alustasid esimest pikka võistluspäeva 11.kohalt ja jäid liidritest, kelleks olid Nil Solans / Marc Marti 2,3 sekundi kaugusele.

 Möödunud aastased ERC Junior klassi meistrid Torn – Pannas alustasid päeva viienda katseajaga ja tõusid viiendaks ka üldarvestuses. Hoolimata sellest, et ligi kahe ja poole kuu pikkune sõidupaus mõjutas esimestel katsetel eestlaste sõidutempot, siis enne hoolduspausi välja sõidetud katselt Torn / Pannasele juba teine aeg. Lõunapausile said parimate Fordi sõitjatena Poolas võistlevad eestlased neljandalt kohalt. Liidritest jäid nad 19 sekundi kaugusele.

Korduvkatseid alustasid saarlased kolmanda ajaga. Võistluse seitsmendal katsel katkestasid väljasõidu tõttu ralli liidrid Solans – Marti ja uuteks liidriteks tõusid koduteedel sõitvad Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk.

107,3 katsekilomeetri pikkuse võistluspäeva lõpetas Mikołajki Arenal sõidetud paarisraja katse. Torn – Pannasele katse viies aeg ja kaotust katse võitjatele 1,4 sekundit. Kuna eestlased edestasid katsel 1,2 sekundiga ERC hooaja üldliidreid Efrén Llarena – Sara Fernández, siis tõusid nad üldarvestuses koha võrra.

 Ken Torn: „Enesetunne autos paranes päevajooksul ja saime teha enda asja nii hästi, kui oskasime. Katsed on siin head, kiired ja kohati üsna pehmed ning aegajalt saab ka veidi hüpata.

Viimasel katsel oli meil väike tehniline probleem, kuid loodame , et saame selle homseks korda.“

 Kauri Pannas: „Ma arvan, et me päev läks täna hästi. Oleme endaga rahul ja tegime endast parima, mis me suutsime. Homme on veel terve pikk päev ees ja me läheme teeme jälle enda asja ning vaatame, kus me pühapäeva õhtuks oleme. Tahaksin väga tänada Keni väga ägeda sõidu eest.“

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.