Selgusid meistrid DN ja Monotüüp XV klassides

Kategooriad: Purjetamine
08.03.2021
09:24

Heitlike ilmaoludega rinda pistnud jääpurjetajad selgitasid nädalalõpul Eesti meistreid. Reedel loodeti alustada võistlustega Läänemaal Topul, aga seal said tulemuse kirja ainult Ice-Optimistil võistelnud lapsed. Suurematel alustel sõitjad pidasid sealset jääväljakut liiga väikseks, pakkisid oma varustuse kokku ning suundusid Saadjärvele.

Seal alustati laupäeval mõõdukas tuules, kuid tuul tõusis kiiresti ning viimased sõidud kulgesid juba väga tugevate tuulepuhangute saatel. Klassile DN peeti viis ja Monotüüp XV jõudis ära sõita kolm sõitu. Lootus pühapäeval võistlust jätkata kadus koos lumesajuga ning laupäevased tulemused osutusidki lõplikeks.

Klassis Monotüüp XV, kus võistlema oli tulnud kolm meeskonda, võtsid võidu hiidlased Olev Oolup – Andrus Padu, ülejäänud kohad jagasid saarlased omavahel: teiseks tulid Mark Paomees – Raul Tahk  ja  kolmandaks Indrek Aavik- Siim Valgre.

Klassis DN juunior saavutas kolmanda koha Karl Ader, võitis Rasmus Maalinn Pärnust, DN üldarvestuses oli parima saarlasena Kevin Grass 10., võitis Hardi Laurits Tartust.