main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Sander Laht aktsioonis. Irina Mägi

Sander Laht lõpetas karjääri võiduväravaga

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
11.11.2023
17:07

FC Kuressaare eest oma viimase kohtumise mänginud Sander Laht lõi Pärnu Vapruse vastu penaltist 1:0 võiduvärava.

Kuressaare kunstmuruväljakul 308 pealtvaataja ees mängitud jalgpalli Premium liiga kohtumises oli domineerivamaks pooleks FC Kuressaare, kuid Vapruse vasturünnakud olid samas teravad ja ohtlikud. Kohtumise saatus otsustati 80. minutil, kui Sander Laht realiseeris Vapruse kaitsja käega mängu eest määratud penalti.

Kui tavaliselt lööb Kures penalteid keskkaitsja Märten Pajunurm, siis seekord võttis palli Sander Laht. „Ma ei pakkunud Sanderile seda võimalust, aga lootsin, et ta võtab selle ise,“ lausus ta.

Peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et teenitud tulemus. „Hea, et lõpetasime meistrivõistlused võiduga,“ rääkis peatreener, lisades, et niikaua kui ta on töötanud, siis siiani on õnnestunud hooajad kõik nii lõpetada.

„Mängust tahan vähe rääkida, sest samas oli ju kurb moment, kuna selline mängija nagu Sander Laht tõmbas karjäärile joone alla. Kui ta väljakult lahkus tulid mul pisarad, sest ta oli mulle rohkem, kui mängija. Töötasin tema maksimaalse toetusega ja Sander andis endast nii palju. On vähe inimesi, kes annab niipalju ühele klubile. Ta on eeskuju noortele mängijatele, eeskuju ka mulle.“

Roman Kožuhhovski sõnul on Sander Laht saanud oma treeneritelt ja vanematelt hea kasvatuse. Ta tõstis lati suhtumises jalgpallis nii kõrgele, et peatreener sooviks, et nii inimlike, kui mängija omaduste poolest saaks keegi samasuguseks, kuid Lahte korrata saab olema võimatu.

Kožuhhovski rääkis, et on Sander Lahega rääkinud palju teemal, kuidas klubi temata edasi läheb. „Elu on nii korraldatud, et see jätkub,“ lausus ta. „Mul jääb Sanderist tühi auk, kuid peame edasi liikuma. On nii, et kui keegi lahkub, siis keegi tuleb.“

Roman Kožuhhovski tegi 89. minutil sümboolse vahetuse, kui Lahe asemel jooksis väljakule Joosep Kobin. „Tahan, et ta võtaks teatepulga üle ja loodan, et noor põlvkond hakkab samasuguse saavutuse poole pürgima,“ selgitas peatreener.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.