Vasakult võitja Egeli Lopp ja E-kabana, 2. koht Heleriin Lopp ja Rabamurakas, 4. koht Laurell Veinpere ja J'S Silver. Annabel-Maria Kuusikmaa

Saarlased saavutasid mandril auhinnalisi kohti ratsutamises

Kategooriad: Ratsutamine
04.09.2024
08:40

Eelneval nädala laupäeval ja pühapäeval toimusid Perila Tallides noorponide tšempionaat ja Eesti tõugu hobuste meistrivõistlused. Saarlased saavutasid mitmeid auhinnalisi kohti kõrgustel 70 – 90 cm.

31.augustil toimunud Eesti hobuste meistrivõistlustel saavutas ratsanik Egeli Lopp hobusel E-kabana 5-aastaste Eesti hobuste arvestuses 4. koha, kus kõrguseks 70 cm. Kõrgusel 80 cm saavutasid ratsanikud Kessu Hollo hobusel Revaal ja Roosi Muru hobusel Rehto 5. ja 7. auhinnalise koha.

Päev jätkus Eesti hobuste meistrivõistlustega kõrgusel 90cm, kus saavutas esimese koha Kessu Hollo hobusel Revaal. Parim eesti tõugu hobune kõrgusel 90cm on Revaal, kelle omanikuks Anne Udeküll Reinu Ratsatalust.

Pühapäeval, 1. septembril toimus noorponide tšempionaadi finaal, kus esimese koha saavutas Egeli Lopp ja hobune E-kabana kõrgusel 75/80 cm. Mõlemal päeval sõideti puhas tulemus ning oldi see juures ka ainus võistluspaar, kes seda suutis.

Sellega said nad parima 4-aastase poni tšempioni tiitli, hobuse omanik on ratsanik ise. Lisaks sai saarlane Heleriin Lopp hobusega Rabamurakas kõrge teise koha, läbides kahel päeval parkuuri vaid ühe veaga kõrgustel 75/80cm. Hobuse omanik Miina – Eliise Udeküll.